Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-06-2014-18

ZK-06-2014-18.doc  ZK-06-2014-18pr01.pdf  ZK-06-2014-18pr02.doc
Číslo jednacíZK-06-2014-18
NázevNabytí pozemku v k.ú. a obci Světlá nad Sázavou z vlastnictví České republiky a příslušnosti hospodaření Státního pozemkového úřadu
Zpracoval P. Dvořák
Předkládá L. Joukl
Popis problémuJedná se o bezúplatné nabytí nemovité věci do vlastnictví Kraje Vysočina.
Státní pozemkový úřad je mimo jiné příslušný hospodařit s majetkem státu a to s pozemkem par. č. st. 1788 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 183 m2, který Katastrální úřad pro Vysočinu, katastrální pracoviště Havlíčkův Brod eviduje na LV 10002 pro k.ú. a obec Světlá nad Sázavou.
Kraj Vysočina je vlastníkem stavby bez čp/če, jiná stavba, kterou Katastrální úřad pro Vysočinu, katastrální pracoviště Havlíčkův Brod eviduje na LV 275 pro k.ú. a obec Světlá nad Sázavou. Stavba se nachází na pozemku par. č. st. 1788 ve vlastnictví ČR. Stavbu předal kraj zřizovací listinou do hospodaření příspěvkové organizace s názvem Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední škola, která stavbu užívá ke své činnosti.
Návrh řešení Dle § 7 odst. 3 písm. d) zákona č. 503/2012 Sb. o Státním pozemkovém úřadu a o změně některých souvisejících zákonů, státní pozemkový úřad na základě písemné žádosti kraje převede do jeho vlastnictví pozemek zastavěný budovami nebo stavbami, které jsou nemovitostmi ve vlastnictví kraje.
Za účelem sjednocení vlastnického práva ke stavbě a pozemku zastavěného stavbou požádal odbor majetkový Státní pozemkový úřad, Krajský pozemkový úřad pro Kraj Vysočina o bezúplatný převod pozemku par. č. st. 1788 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 183 m2 v k.ú. a obec Světlá nad Sázavou do vlastnictví Kraje Vysočina. Dle sdělení SPÚ Krajského pozemkového úřadu pro Kraj Vysočina, je třeba k žádosti doložit mimo jiné i souhlas zastupitelstva kraje ve věci bezúplatného převodu pozemku.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout nabýt pozemek do vlastnictví Kraje Vysočina. Dodatkem zřizovací listiny je řešena změna rozsahu spravovaného majetku příspěvkovou organizací zřizovanou Krajem Vysočina.
StanoviskaRada kraje usnesením 1696/28/2014/RK doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout bezúplatně nabýt pozemek par. č. st. 1788 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 183 m2 v k. ú. a obci Světlá nad Sázavou, z vlastnictví České republiky a příslušnosti hospodaření Státního pozemkového úřadu do vlastnictví Kraje Vysočina.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
bezúplatně nabýt pozemek par. č. st. 1788 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 183 m2 v k. ú. a obci Světlá nad Sázavou, z vlastnictví České republiky a příslušnosti hospodaření Státního pozemkového úřadu do vlastnictví Kraje Vysočina;
dodatek č. 23 Zřizovací listiny České zemědělské akademie v Humpolci, střední školy, dle materiálu ZK-06-2014-18, př. 2.
Termín 31. 12. 2014