Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-05-2014-90

ZK-05-2014-90.doc  ZK-05-2014-90pr01.doc
Číslo jednacíZK-05-2014-90
NázevSchválení Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro udělení ceny PODNIK PŘÁTELSKÝ RODINĚ a vyhlášení soutěže PODNIK PŘÁTELSKÝ RODINĚ 2014
Zpracoval V. Švarcová, S. Holbová
Předkládá P. Krčál
Popis problémuVyhlášení soutěže Podnik přátelský rodině je jednou z klíčových aktivit projektu Žijeme a pracujeme na Vysočině - zavádění prorodinných opatření do personální politiky příspěvkových organizací Kraje Vysočina v kontextu rodinné politiky kraje , reg. č. CZ.01/3.4.04./76.00238. Cílem soutěže je zvýšení povědomí o problematice slaďování rodinného a pracovního života mezi zaměstnavateli a zaměstnanci a ocenění těch podniků, které se ve své personální politice touto problematikou zabývají a v praxi ji aplikují. Svým pojetím vychází ze zkušeností z projektu MOPPS, který v Kraji Vysočina v letech
2006 - 2008 realizoval Český svaz žen. K účasti v soutěži budou vyzvány
podniky - zaměstnavatelé působící v Kraji Vysočina. Soutěž je realizována ve spolupráci s Hospodářskou komorou Kraje Vysočina, za účelem oslovení podniků byla předjednána spolupráce s Agrární komorou KV, Klubem personalistů KV a KOUS. Podrobný popis soutěže je obsažen v Zásadách Zastupitelstva Kraje Vysočina pro udělení ceny Podnik přátelský rodině, jež tvoří materiál ZK-05-2014-90, př. 1. Soutěž bude provázena mediální kampaní na webu kraje, v Novinách Kraje Vysočiny (bude poskytnut prostor pro prezentaci vítězných podniků) a na Hitrádiu Vysočina.
Návrh řešení Soutěž svým zaměřením zapadá do rámce Koncepce rodinné politiky Kraje Vysočina na období let 2012 - 2016 a svým pojetím bude přispívat ke zvýšení prestiže podniků zasazujících se o slaďování rodinného a pracovního života svých zaměstnanců. Předpokládáme, že se soutěž bude v pravidelných intervalech opakovat (1x za dva roky) a přispěje tak k rozšíření povědomí široké veřejnosti o této problematice.

Odbor sociálních věcí navrhuje Zastupitelstvu Kraje Vysočina
- schválit Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro udělení ceny Podnik přátelský rodině dle materiálu ZK-05-2014-90, př. 1;
- vyhlásit soutěž Podnik přátelský rodině pro rok 2014 dle Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro udělení ceny Podnik přátelský rodině.
StanoviskaRada kraje na svém jednání dne 26. 8. 2014 usnesením č. 1561/25/2014/RK doporučila zastupitelstvu kraje:
* schválit Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro udělení ceny Podnik přátelský rodině dle materiálu ZK-05-2014-90, př. 1;
* vyhlásit soutěž Podnik přátelský rodině pro rok 2014 dle Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro udělení ceny Podnik přátelský rodině.
Stanovisko legislativního výboru bude sděleno na jednání zastupitelstva.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
vyhlašuje