Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-04-2014-49

ZK-04-2014-49.doc  ZK-04-2014-49pr01.doc  ZK-04-2014-49pr02.pdf
Číslo jednacíZK-04-2014-49
NázevNabytí pozemku do vlastnictví kraje v k. ú. a obci Třebíč
Zpracoval J. Mrázková
Předkládá L. Joukl
Popis problémuMateriál řeší nabytí pozemku zastavěného budovou ve vlastnictví kraje z vlastnictví města Třebíč do vlastnictví Kraje Vysočina.
Budova tělocvičny Obchodní akademie Třebíč stojí na cizím pozemku. Jedná se o pozemek st. par. č. 6288 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 1 243 m2 v k. ú. Třebíč, jehož vlastníkem je město Třebíč. Budova tělocvičny č.p. 187 - občanská vybavenost je ve vlastnictví Kraje Vysočina a je předána k hospodaření Obchodní akademii Dr. Albína Bráfa a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky Třebíč.
OM se obrátil na odbor správy majetku a investic města Městského úřadu Třebíč se žádostí o darování pozemku st. par. č. 6288 v k. ú. Třebíč zastavěného stavbou tělocvičny č.p. 187 do vlastnictví Kraje Vysočiny. Žádost o darování pozemku byla předložena k projednání Zastupitelstvu města Třebíč, které na svém 3. jednání dne 15. března 2014 rozhodlo darovat Kraji Vysočina pozemek st. par. č. 6288 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 1 243 m2 v k. ú. a obci Třebíč.
Návrh řešení OM navrhuje doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt darem pozemek st. par. č. 6288 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 1 243 m2 v k. ú. a obci Třebíč z vlastnictví města Třebíč do vlastnictví Kraje Vysočina. Vzhledem k tomu, že budova č.p. 187 - tělocvična je ve vlastnictví kraje, dojde ke sjednocení vlastnictví budovy a pozemku budovou zastavěnou a po nabytí vlastnického práva do vlastnictví kraje se budova stane součástí pozemku st. par. č. 6288 v k.ú. Třebíč. Pozemek bude dodatkem zřizovací listiny předán k hospodaření Obchodní akademii Dr. Albína Bráfa a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky Třebíč.
Smlouva není předkládána, jedná se o standardní typ smlouvy.
Usnesení předpokládá rozhodnout nabýt darem pozemek z vlastnictví města Třebíč do vlastnictví Kraje Vysočina a schválit dodatek Zřizovací listiny Obchodní akademie Dr. Albína Bráfa a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Třebíč.
StanoviskaUsnesením 1070/20/2014/RK Rada kraje doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt darem pozemek st. par. č. 6288 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 1 243 m2 v k. ú. a obci Třebíč z vlastnictví města Třebíč do vlastnictví Kraje Vysočina.
Odbor školství, mládeže a sportu souhlasí s návrhem usnesení. Bez ohledu na demografický vývoj bude tělocvična sloužit ke středoškolskému vzdělávání jako součást centra odborného vzdělávání pro oblast obchodu a služeb.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
nabýt darem pozemek st. par. č. 6288 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 1 243 m2 v k. ú. a obci Třebíč z vlastnictví města Třebíč do vlastnictví Kraje Vysočina;
dodatek č. 11 Zřizovací listiny Obchodní akademie Dr. Albína Bráfa a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Třebíč dle materiálu ZK-04-2014-49, př. 1.
Termín 31. října 2014