Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-03-2014-72

NázevFOND VYSOČINY - grantový program ,,Rozvoj vesnice 2014
Zpracoval L. Hrůza
Předkládá M. Hyský
Popis problémuJedná se o návrh na vyhlášení grantového programu na podporu rekonstrukcí nebo oprav místních komunikací v místních částech měst a obcí s maximální podporou 150 tis. Kč na jeden projekt. Vlivem dlouhodobé zanedbanosti silniční sítě způsobené nedostatkem finančních prostředků v obecních rozpočtech přetrvává u řady malých sídel na území kraje Vysočina zhoršená dopravní dostupnost, obslužnost a v neposlední řadě i bezpečnost provozu na místních komunikacích. Jedná se zejména o okrajové místní části obcí a měst, které stojí při vynakládání prostředků z obecních rozpočtů často mimo okruh zájmu místní samosprávy. Je tedy třeba obce motivovat, aby na zlepšování kvality a bezpečnosti komunikací sloužících jejich občanům bydlícím v těchto lokalitách nezapomínaly.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina (dále jen ORR ) připravil k vyhlášení grantový program v objemu 4 mil. Kč na podporu projektů v oblasti obnovy a rozvoje místních částí měst a místních částí obcí Vysočiny se zaměřením na opravy a rekonstrukce místních komunikací. Tímto krokem kraj přispěje alespoň k částečnému zlepšení neutěšeného stavu komunikací a chodníků v dotčených obcích.
StanoviskaStanovisko odboru regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky Statutu účelového Fondu Vysočiny a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu.

Stanovisko odboru informatiky:
Program byl zaregistrován v systému eDotace pod - ID FV00976.

Rada Kraje Vysočina:
Rada kraje dne 22. 4. 2014 usnesením č. 0763/14/2014/RK doporučila zastupitelstvu kraje přijmout navrhované usnesení ( Rada kraje doporučuje zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Rozvoj vesnice 2014 dle materiálu RK-14-2014-33, př. 1. ).

Výbor regionálního rozvoje Zastupitelstva Kraje Vysočina:
Výbor regionálního rozvoje na svém zasedání dne 28. 4. 2014 doporučil zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Rozvoj vesnice 2014.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
vyhlašuje
grantový program Rozvoj vesnice 2014 dle materiálu ZK-03-2014-72, př. 1;
jmenuje
* řídicí výbor grantového programu Rozvoj vesnice 2014 ve složení:
ODS -
KDU-ČSL -
ČSSD -
KSČM -
Pro Vysočinu -
TOP09 a STAN -
* .............................. předsedou řídicího výboru grantového programu Rozvoj vesnice 2014 ;
* garantem grantového programu Rozvoj vesnice 2014 odbor regionálního rozvoje a zástupce garanta Luďka Hrůzu s právem hlasovacím a Mgr. Dušana Vichra s právem poradním;
pověřuje
radu kraje, aby v případě rezignace člena řídicího výboru jmenovala náhradníka.
Odpovědnost odbor regionálního rozvoje
Termín 13. 5. 2014