Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-05-2005-20upr1

NázevNávrh na poskytnutí daru
Zpracoval Z. Čech
Předkládá M. Černá
Popis problémuKrajská komise pro hodnocení obcí krajského kola soutěže Vesnice roku 2005 vyhlásila výsledky za kraj Vysočina. Cílem soutěže Vesnice roku 2005 v Programu obnovy venkova je snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na vývoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost uskutečňování programů obnovy vesnic a prokázat široké veřejnosti význam venkova. Vyhlašovatelé soutěže jsou Spolek pro obnovu venkova, Svaz měst a obcí ČR a Ministerstvo pro místní rozvoj.
V roce 2005 se soutěže zúčastnilo 38 obcí kraje Vysočina (v roce 2003 jich bylo 30 a roce 2004 jich bylo 25). Krajská komise určila vítěze - obec Jakubov u Moravských Budějovic, který postoupí do celostátního kola. Dále byla udělena obcím následující ocenění:

* Modrá stuha za společenský život - obec Jiřice
* Bílá stuha za činnost mládeže - obec Havlíčkova Borová
* Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí - obec Pikárec
* Diplom za vzorné vedení kroniky - obec Dušejov
* Diplom za vzorné vedení obecní knihovny - obec Havlíčkova Borová
Návrh řešení Obce oceněné v rámci krajského kola soutěže Vesnice roku 2005 věnují velkou pozornost rozvoji venkova. Soutěž má smysl nejen pro ocenění rozsáhlé činnosti obecních zastupitelstev a občanských aktivit, ale také jako účinný propagátor venkova, jako slušně vedená lobby ve prospěch podmínek života na venkově, jako veřejný projev všeho toho, čím venkov přispívá k budování naší vlasti. Proto se patří poděkovat všem obcím, které se zúčastnily soutěže. Přispěly k závažnosti soutěže a k zápasu o postavení venkova v kraji.
Na základě výše zmíněného navrhujeme zastupitelstvu kraje schválit dar oceněné obci dle přílohy 1 tohoto materiálu. S poskytnutím darů vítězům krajského kola soutěže Vesnice roku 2005 bylo počítáno při sestavování rozpočtu kraje Vysočina na rok 2005 v kapitole Zastupitelstvo.
StanoviskaNávrh na poskytnutí darů obcím oceněným v krajském kole soutěže Vesnice roku 2005 projednala na svém 23. zasedání dne 12. 7. 2005 rada kraje a usnesením 0945/23/2005/RK jej doporučila zastupitelstvu ke schválení.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
v souladu s § 36 písm. b) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, poskytnutí daru obci Jakubov u Mor. Budějovic ve výši dle materiálu ZK-05-2005-20upr1, př. 1upr1.
Odpovědnost odbor sekretariátu hejtmana, ekonomický odbor
Termín 30. 8. 2005