Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2014-111

NázevFOND VYSOČINY - grantový program Rozvoj podnikatelů 2014
Zpracoval L. Hrůza
Předkládá M. Hyský
Popis problémuJedná se o návrh na vyhlášení grantového programu na podporu zvýšení konkurenceschopnosti podniků na Vysočině formou příspěvku na pořízení strojů nebo strojních zařízení s maximální dotací 150 tis. Kč na jeden projekt. Podpora malých podniků je významná obzvláště v období vysoké nezaměstnanosti pro jejich schopnost udržet zaměstnanost a také jejich flexibilitu. V souladu se schválenou alokací Fondu Vysočiny je navržen objem finančních prostředků pro tento grantový program ve výši 10 mil. Kč.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina navrhuje vyhlásit grantový program na podporu zvýšení konkurenceschopnosti podniků na Vysočině formou příspěvku na pořízení strojů nebo strojních zařízení v oblasti zpracovatelského průmyslu a stavebnictví.
Hlavní změny oproti minulým ročníkům jsou tyto: 1. Z důvodu lepšího zacílení programu na požadované rozvojové aktivity v odvětvích, které jsou v současné době nejvíce ohroženy stagnací a propadem zakázek, došlo ke změně preferencí z oborů zpracování dřeva a kovu na obory stavebnictví, výrobu ostatních minerálních nekovových výrobků, výrobu oděvů a zpracování textilu. 2. Do uznatelných nákladů byly nově zahrnuty náklady na dopravu stroje, instalaci a zaškolení jeho obsluhy.
StanoviskaStanovisko odboru regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje Kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky Statutu účelového Fondu Vysočiny a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.

Stanovisko odboru informatiky:
Dotace byla zaevidována v systému eDotace - ID FV00931.

Rada Kraje Vysočina:
Rada kraje dne 11. 3. 2014 usnesením č. 0440/09/2014/RK doporučila zastupitelstvu kraje přijmout navrhované usnesení ( Rada kraje doporučuje zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Rozvoj podnikatelů 2014 dle materiálu RK-09-2014-36, př. 1. ).

Výbor regionálního rozvoje Zastupitelstva Kraje Vysočina:
Výbor regionálního rozvoje dne 17. 3. 2014 usnesením č. 10/02/2014/Vrr doporučil zastupitelstvu kraje přijmout navrhované usnesení (,,Výbor regionálního rozvoje doporučuje zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Rozvoj podnikatelů 2014 dle materiálu
Vrr-02-2014-04, př. 1. ).
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
vyhlašuje
grantový program Rozvoj podnikatelů 2014 dle materiálu ZK-02-2014-111, př. 1;
jmenuje
* řídicí výbor grantového programu Rozvoj podnikatelů 2014 ve složení:
ODS -
KDU-ČSL -
ČSSD -
KSČM -
Pro Vysočinu -
TOP09 a STAN -
* .............................. předsedou řídicího výboru grantového programu Rozvoj podnikatelů 2014 ;
* garantem grantového programu Rozvoj podnikatelů 2014 odbor regionálního rozvoje a zástupce garanta Luďka Hrůzu s právem hlasovacím a Mgr. Dušana Vichra s právem poradním;
pověřuje
radu kraje, aby v případě rezignace člena řídicího výboru jmenovala náhradníka.
Odpovědnost odbor regionálního rozvoje
Termín 1. 4. 2014