Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-01-2014-73

NázevFOND VYSOČINY - grantový program Životní prostředí 2014
Zpracoval E. Navrátilová
Předkládá Z. Chlád
Popis problémuJedná se o návrh na vyhlášení nového grantového programu na podporu environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty (EVVO) v oblastech odpady, ovzduší, příroda, přírodní zahrady, lesní pedagogika, úspory a zdroje energie s maximální podporou 50 tis. Kč na jeden projekt.
Příjemci dotace jsou obce, příspěvkové organizace obcí a kraje, neziskové organizace a právnické osoby vykonávající činnost školy nebo školského zařízení.
Předkládaný grantový program přispěje k plnění cílů o informování a osvětě veřejnosti v problematice životního prostředí v Koncepci environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty Kraje Vysočina, Plánu odpadového hospodářství Kraje Vysočina, Programu ke zlepšení kvality ovzduší Kraje Vysočina a v dalších koncepčních materiálech na národní úrovni.
Návrh řešení Odbor životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Kraje Vysočina připravil k vyhlášení grantový program Životní prostředí 2014 v objemu 2 mil. Kč na podporu EVVO.
Realizace grantového programu zvýší prostřednictvím projektů žadatelů povědomí občanů kraje o řadě oblastí životního prostředí a podpoří i plnění cílů krajských strategických materiálů.
StanoviskaOdbor regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje Kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky Statutu účelového Fondu Vysočiny a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.

Odbor informatiky:
Dotace byla zaevidována v systému eDotace - ID FV00864

Rada Kraje Vysočina:
Rada kraje dne 21. 1. 2014 usnesením 0139/03/2014/RK doporučila zastupitelstvu kraje přijmout navrhované usnesení ( Rada kraje doporučuje zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Životní prostředí 2014 dle materiálu RK-03-2014-50, př. 1. ).
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
vyhlašuje
grantový program Životní prostředí 2014 dle materiálu ZK-01-2014-73, př. 1.
jmenuje
* řídicí výbor grantového programu Životní prostředí 2014 ve složení:
ODS -
KDU-ČSL -
ČSSD -
KSČM -
Pro Vysočinu -
TOP09 a STAN -
* ................... předsedou řídicího výboru grantového programu Životní prostředí 2014 ;
* garantem grantového programu Životní prostředí 2014 odbor životního prostředí a zemědělství a zástupce garanta Ing. Evu Navrátilovou s právem hlasovacím
a Ing. Milana Křížka s právem poradním;
pověřuje
radu kraje, aby v případě rezignace člena řídicího výboru jmenovala náhradníka.
Odpovědnost OŽPZ
Termín 4. února 2014