Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-01-2014-64

ZK-01-2014-64.doc  ZK-01-2014-64pr01.doc  ZK-01-2014-64pr02.doc
Číslo jednacíZK-01-2014-64
NázevFOND VYSOČINY - grantový program Infrastruktura ICT 2014
Zpracoval4 FOND VYSOČINY - grantový program Infrastruktura ICT 2014 pro: jednání zastupitelstva kraje č. 1/2014 dne 4. 2. 2014 zpracovali: K. Jiráková, P. Pavlinec
Předkládá J. Běhounek
Popis problémuJedná se o návrh na vyhlášení grantového programu určeného na podporu rozvoje regionální ICT infrastruktury v Kraji Vysočina určeného pro obce Kraje Vysočina, svazky obcí v Kraji Vysočina, organizace zřizované samosprávou v Kraji Vysočina a NNO se sídlem v Kraji Vysočina s maximální podporou 250 000 Kč (60 % z celkových uznatelných nákladů) na jeden projekt
Cílem je podpora rozvoje výstavby otevřených sítí, zlepšení dostupnosti širokopásmové konektivity, služeb operátorů a rozvoj datových center v Kraji Vysočina.
Návrh řešení Odbor informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina připravil k vyhlášení grantový program v objemu 3 mil. Kč na podporu rozvoje ICT v Kraji Vysočina. Účelem poskytovaných finančních prostředků je zajistit spolufinancování při rozvoji síťové infrastruktury v návaznosti na projekt ROWANet, rozvoji otevřených sítí (NGA) a rozvoji stávající základní komunikační infrastruktury v Kraji Vysočina.
Tento grantový programu, který byl původně jedním z podtitulů grantového programu z roku 2013, byl pro rok 2014 vyčleněn jako samostatný grantový program, a to zejména z důvodu administrativní náročnost a velkého nárůstu poptávky po projektech v této oblasti.
Grantový program je zaevidován v systému eDotace - ID FV00871.
Návrh grantového programu byl schválen Radou Kraje Vysočina 14. 2. 2014, usnesení č. 0026/02/2014/RK.
StanoviskaStanovisko odboru regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje Kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky Statutu účelového Fondu Vysočiny a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
vyhlašuje
grantový program Infrastruktura ICT 2014 dle materiálu ZK-01-2014-64, př. 1;
jmenuje
* řídicí výbor grantového programu Infrastruktura ICT 2014 ve složení:
ODS -
KDU-ČSL -
ČSSD -
KSČM -
Pro Vysočinu -
TOP09 a STAN -
* .............................. předsedou řídicího výboru grantového programu Infrastruktura ICT 2014 ;
* garantem grantového programu Infrastruktura ICT 2014 odbor informatiky a zástupcem garanta Petra Pavlince s právem hlasovacím a Kláru Jirákovou s právem poradním;
pověřuje
radu kraje, aby v případě rezignace člena řídicího výboru jmenovala náhradníka.
Odpovědnost odbor informatiky
Termín 28. 02. 2014