Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-06-2013-53

NázevProjekt Vzděláváním ke zvýšení absorpční kapacity Kraje Vysočina
Zpracoval I. Fryšová, S. Lemperová
Předkládá M. Hyský
Popis problémuV souvislosti s přípravou na nové programovací období EU 2014 - 2020 je také nutné připravit subjekty v regionu na čerpání prostředků v nadcházejícím období.
Za tímto účelem je připraven projektový záměr Vzděláváním ke zvýšení absorpční kapacity Kraje Vysočina viz materiál ZK-06-2013-53, př. 1 a byla předložena projektová žádost projektu ke schválení na jednání Rady Kraje Vysočina, které se konalo dne 5. 11. 2013. Cílem projektu je prostřednictvím vzdělávacích modulů posílit kompetence osob při přípravě a realizaci projektů. Dne 28. 6. 2013 byla vyhlášena výzva 4.2 Podpora absorpční kapacity z ROP Jihovýchod, kde je Kraj Vysočina oprávněným příjemcem a ve které jsou vzdělávací aktivity na podporu absorpční kapacity přijatelné.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina (dále jen ORR ) navrhuje Zastupitelstvu Kraje Vysočina schválit převod finančních prostředků z Fondu strategických rezerv nebo z cizích zdrojů ve výši max. 3 500 000 Kč na zvláštní účet kraje určený na financování projektu Vzděláváním ke zvýšení absorpční kapacity Kraje Vysočina s tím, že tyto finanční prostředky budou čerpány pro předfinancování a spolufinancování dle aktuálních potřeb projektu.
StanoviskaRada Kraje Vysočina na svém jednání konaném dne 29. 10. 013 usnesením č. 1913/35/2013/RK doporučila Zastupitelstvu Kraje Vysočina schválit převod finančních prostředků z Fondu strategických rezerv nebo z cizích zdrojů ve výši max. 3 500 000 Kč na zvláštní účet kraje určený na financování projektu Vzděláváním ke zvýšení absorpční kapacity Kraje Vysočina s tím, že tyto finanční prostředky budou čerpány pro předfinancování a spolufinancování dle aktuálních potřeb projektu (Rada kraje schvaluje projektový záměr Vzděláváním ke zvýšení absorpční kapacity Kraje Vysočina viz materiál RK-35-2013-65, př. 1; ukládá Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina připravit projektovou žádost a předložit ji ke schválení Radě Kraje Vysočina; doporučuje Zastupitelstvu Kraje Vysočina schválit převod finančních prostředků z Fondu strategických rezerv nebo z cizích zdrojů ve výši max. 3 500 000 Kč na zvláštní účet kraje určený na financování projektu Vzděláváním ke zvýšení absorpční kapacity Kraje Vysočina s tím, že tyto finanční prostředky budou čerpány pro předfinancování a spolufinancování dle aktuálních potřeb projektu.

Odbor ekonomický:
Uvedený projektový záměr není uveden v rozpočtovém výhledu na roky 2014 až 2016. Převedené finanční prostředky budou použity na předfinancování projektu a spolufinancování ze strany Kraje Vysočina, spolufinancování se očekává ve výši cca 525 tis. Kč.
Návrh usneseníZastupitelstvu kraje
Odpovědnost ORR