Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-05-2005-15

ZK-05-2005-15.doc
Číslo jednacíZK-05-2005-15
NázevUzavření smlouvy a budoucí darovací smlouvě - k. ú. a obec Jihlava
Zpracoval J. Mrázková
Předkládá F. Dohnal
Popis problémuNa odbor majetkový se obrátila prostřednictvím projektové kanceláře Pro-Sin s.r.o., Roztoky u Prahy společnost Lidl Česká republika v. o. s., se žádostí o souhlas s rozšířením silnice II/523 v k. ú. a obci Jihlava. Úprava komunikace bude spočívat ve vybudování odbočovacího pruhu v rámci stavby prodejny potravin Lidl v Jiráskově ulici v Jihlavě. Dle předložené projektové dokumentace se stavba má dotknout pozemku par. č. 5783/34 - ost. plocha, silnice o výměře 6 995 m2 v k. ú. a obci Jihlava.
Pozemek par. č. 5783/34 v k. ú. a obci Jihlava je ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ČR čj. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 a zřizovací listinou byl dán do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Jihlava.
Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrální pracoviště Jihlava je veden na listu vlastnictví č. 1078 pro uvedené k. ú. a obec ve vlastnictví kraje Vysočina se správou pro Správu a údržbu silnic Jihlava.
Návrh řešení Rada kraje Vysočina vyslovila souhlas s vybudováním odbočovacího pruhu v rámci stavby prodejny potravin Lidl v Jiráskově ulici v Jihlavě na pozemku par. č. 5783/34 v k. ú. a obci Jihlava usnesením 0844/22/2005/RK ze dne 21. 6. 2005. Vzhledem k tomu, že odbočovací pruhy jsou ve smyslu ustanovení § 12 zákona č. 13/1997 Sb., pozemních komunikacích, v platném znění součástí silnice, je třeba, aby po realizaci a vydání pravomocného kolaudačního rozhodnutí bylo provedeno majetkoprávní vypořádání mezi investorem, tj. společností Lidl Česká republika v. o. s. a krajem Vysočina spočívající v darování stavby odbočovacího pruhu na pozemku par. č. 5783/34 v k. ú. a obci Jihlava. V rámci právní jistoty navrhuje OM uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě, ve které se investor zaváže, že kraji Vysočina daruje stavbu odbočovacího pruhu na pozemku par. č.5783/3 v k. ú. a obci Jihlava. Tento postup navrhuje i investor.
Usnesení předpokládá schválení uzavření smlouvy o budoucí smlouvě darovací týkající se darování stavby odbočovacího na pozemku par. č. 5783/34 v k. ú. a obci Jihlava do vlastnictví kraje Vysočina.
StanoviskaRada kraje usnesením 0844/22/2005/RK ze dne 21. 6. 2005 vyslovila souhlas s vybudováním odbočovacího pruhu v rámci stavby prodejny potravin Lidl v Jiráskově ulici v Jihlavě na pozemku par. č. 5783/34 v k.ú. a obci Jihlava a doporučila zastupitelstvu kraje schválit uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě, ve které se investor, tj. společnost Lidl Česká republika v. o. s. zaváže po realizaci stavby a jejím geometrickém zaměření darovat stavbu odbočovacího pruhu na pozemku par. č. 5783/34 v k. ú. a obci Jihlava do vlastnictví kraje Vysočina
Správa a údržba silnic Jihlava vyslovila dne 17. 6. 2005 stanovisko, podle kterého nemá námitky k navrhovaným úpravám a stanovila podmínky, za nichž má být stavba provedena.
Odbor dopravy a silničního hospodářství nemá námitky proti uzavření smlouvy budoucí darovací smlouvě.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě, ve které se investor, tj. společnost Lidl Česká republika v. o. s. zaváže po realizaci stavby a jejím geometrickém zaměření darovat stavbu odbočovacího pruhu na pozemku par. č. 5783/34 v k. ú. a obci Jihlava do vlastnictví kraje Vysočina.
Termín říjen 2005