Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-06-2013-50

ZK-06-2013-50.doc  ZK-06-2013-50pr01.doc
Číslo jednacíZK-06-2013-50
NázevNávrh aktualizace Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro udělení ceny Vesnice Kraje Vysočina
Zpracoval D. Marešová
Předkládá M. Hyský
Popis problémuJedná se o návrh aktualizace Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro udělení ceny Vesnice Kraje Vysočina (dále jen Zásady ).
Soutěž Vesnice roku v Programu obnovy venkova je každoročně vyhlašována Spolkem pro obnovu venkova ČR, Svazem měst a obcí ČR, Ministerstvem pro místní rozvoj ČR a Ministerstvem zemědělství ČR již od roku 1995. Cílem této soutěže je snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost uskutečňovaní programů obnovy vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam venkova, ale také snaha vyzdvihnout aktivity obcí, jejich představitelů a občanů, kteří se snaží nejen zvelebovat svůj domov, ale rozvíjejí i místní tradice a zapojují se do společenského života v obci.
Od svého vzniku Kraj Vysočina podporuje krajská kola soutěže Vesnice roku, jejímž cílem je posílení postavení venkova ve společnosti.
Návrh aktualizace Zásad viz ZK-06-2013-50, př. 1 obsahuje několik formálních změn, ke kterým došlo v souvislosti se změnou názvu Kraje Vysočina a s tím související změnou názvu krajského kola soutěže z původního Vesnice Vysočiny na název Vesnice Kraje Vysočina .
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje navrhuje Zastupitelstvu Kraje Vysočina schválit aktualizované znění Zásad dle materiálu ZK-06-2013-50, př. 1.
StanoviskaOdbor sekretariátu hejtmana: nemá připomínek.
Rada Kraje Vysočina: usnesením č. 1839/34/2013/RK rada kraje na svém jednání dne 22. 10. 2013 doporučila schválit aktualizované Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro udělení ceny Vesnice Kraje Vysočina ( Rada kraje doporučuje zastupitelstvu kraje schválit Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro udělení ceny Vesnice Kraje Vysočina dle materiálu RK-34-2013-45, př. 1 ).
Výbor regionálního rozvoje: usnesením č. 35/06/2013/Vrr na jednání dne 21. 10. 2013 doporučuje zastupitelstvu kraje schválit Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro udělení ceny Vesnice Kraje Vysočina dle materiálu VRR-06-2013-04, př. 1.
Legislativní výbor: stanovisko bude předloženo na jednání zastupitelstva kraje.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro udělení ceny Vesnice Kraje Vysočina dle materiálu ZK-06-2013-50, př. 1.
Odpovědnost ORR
Termín 31. 12. 2013