Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-05-2013-75

NázevSpolečný projekt regionů Kraj Vysočina a City of Tampere
Zpracoval M. Pech, K. Ubr, A. Mikulíková
Předkládá J. Fialová
Popis problémuMateriál předkládá k projednání grantovou smlouvu o financování společného projektu Schools as learning institutions ( Školy jako učící se organizace , dále jen Projekt) Kraje Vysočina a Tampereen kaupunki,Toisen asteen koulutus, Finsko (Město Tampere, Středoškolské vzdělávání) v oblasti středoškolského vzdělávání z prostředků programu Comenius Regio Partnerships (dále jen CRP ) .
Projekt navazuje na projekt Effective school management , jehož aktivity skončily v červnu letošního roku, a opět je zaměřen do aktuální problematiky řízení středního školství. Oba žadatelé zpracovali párové projektové žádosti a obě národní agentury je schválily. Předložení žádostí projednalo zastupitelstvo kraje usnesením č. 0053/01/2013/ZK. Nyní je připravena k podpisu grantová smlouva o financování s národní agenturou.
Návrh řešení Přípravný tým projektu předkládá orgánům kraje k projednání grantovou smlouvu. Smlouva o mezinárodní spolupráci s finským partnerem byla schválena usnesením zastupitelstva kraje č. 0053/01/2013/ZK.
StanoviskaRada kraje usnesením č. 1535/28/2013/RK doporučuje zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít grantovou smlouvu dle materiálu RK-28-2013-32, př. 1 pro zajištění financování společného projektu Schools as learning institutions .
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
uzavřít grantovou smlouvu dle materiálu ZK-05-2013-75, př. 1 pro zajištění financování společného projektu Schools as learning institutions .
Odpovědnost odbor školství, mládeže a sportu
Termín 30. 9. 2013