Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-05-2005-06

ZK-05-2005-06.doc  ZK-05-2005-06pr1.tif  ZK-05-2005-06pr2.tif  ZK-05-2005-06pr3.tif
Číslo jednacíZK-05-2005-06
NázevŽádost obce Bítovčice o finanční příspěvek na škody způsobené sesuvem zeminy na fotbalovém hřišti Sportovního areálu T. J. Bítovčice
Zpracoval P. Dvořák
Předkládá M. Vystrčil
Popis problémuObec Bítovčice požádala radu kraje Vysočina o poskytnutí finanční pomoci na odstranění povodňových škod vzniklých v důsledku jarního tání sněhu na fotbalovém hřišti Sportovního areálu TJ. Bítovčice.
Dne 18. 3. 2005 v ranních hodinách, v důsledku prudkého tání sněhu, vytryskl ve svahu nad hřištěm pramen vody. Během několika minut došlo k částečnému sesuvu půdy. Následně se uvolnila velká část zeminy (cca 150 - 180 m3), která zaplavila hrací plochu o rozloze cca 200 m2. Na odklízecích pracích se vystřídalo 40 občanů obce. I přes veškeré úsilí se však plochu nepodařilo uklidit, neboť vlivem podzemních pramenů docházelo k dalším sesuvům. Nejprve bylo nutno provést zajištění svahu opěrnou zdí ze železobetonu.
Celkové náklady na odstranění škod a na opatření k zamezení opakování situace dle doložených podkladů obcí činí 269.242,- Kč.
Starosta obce žádá Radu kraje Vysočina o posouzení celkové situace a dle možnosti o poskytnutí finanční pomoci.
Návrh řešení Odbor sekretariátu hejtmana posoudil podklady a prověřil situaci. Nezajištěním obnovy území nehrozí vážné ohrožení naplnění základních funkcí obce nebo ohrožení zdraví a života občanů obce. S odkazem na tuto skutečnost předkládá odbor sekretariátu hejtmana radě kraje návrh, doporučit zastupitelstvu kraje zamítnout žádost obce Bítovčice o dotaci.
StanoviskaRada kraje Vysočina svým usnesením č. 0908/23/2005/RK doporučuje zastupitelstvu kraje zamítnout žádost obce Bítovčice o dotaci na škody způsobené sesuvem zeminy na fotbalovém hřišti Sportovního areálu T. J. Bítovčice dle materiálu ZK-5-2005-06.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
zamítá
žádost obce Bítovčice o dotaci na škody způsobené sesuvem zeminy na fotbalovém hřišti Sportovního areálu T. J. Bítovčice dle materiálu ZK-05-2005-06.
Odpovědnost odbor sekretariátu hejtmana
Termín 29. 7. 2005