Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-05-2013-40

ZK-05-2013-40.doc  ZK-05-2013-40pr01.pdf
Číslo jednacíZK-05-2013-40
NázevMajetkoprávní příprava stavby II/345 Golčův Jeníkov - Chotěboř v k. ú. a obci Nová Ves u Chotěboře
Zpracoval P. Krepčík
Předkládá L. Joukl
Popis problémuJedná se o uzavření kupní smlouvy na pozemek tvořící trvalý zábor stavby.
Kraj Vysočina bude investorem stavby silnice II/345 Golčův Jeníkov - Chotěboř , která by měla být spolufinancovaná z prostředků EU. V rámci stavby dojde ve stanovených úsecích silnice II/345 k obnově obrusných a ložných vrstev stávající vozovky a dále budou řešeny v souvisejících stavebních objektech i rekonstrukce stávajících mostů v rozsahu trasy. Jedná se o mosty ev. č. 345-001, ev. č. 345-002, ev. č. 345-003 a ev. č. 345-005.
Dle zpracované projektové dokumentace tvoří trvalý zábor stavby i pozemek vedený v katastru nemovitostí jako par. č. 711/2 - ostatní plocha, jiná plocha o výměře 45 m2 v k. ú. a obci Nová Ves u Chotěboře, jehož ideální jednu polovinu vlastní Česká republika a právo hospodaření s majetkem státu mají Lesy České republiky, s. p.. Druhá polovina předmětného pozemku je již ve vlastnictví Kraje Vysočina.
Návrh řešení Pro možnost dokončení majetkoprávní přípravy stavby II/345 Golčův Jeníkov - Chotěboř navrhuje OM zastupitelstvu kraje rozhodnout úplatně nabýt ideální jednu polovinu pozemku par. č. 711/2 - ostatní plocha, jiná plocha o výměře 45 m2 v k. ú. a obci Nová Ves u Chotěboře z vlastnictví ČR a práva hospodaření s majetkem státu pro Lesy České republiky, s.p., do vlastnictví Kraje Vysočina za dohodnutou kupní cenu ve výši 350 Kč.
Kupní smlouva s Lesy České republiky, s.p. není předkládána, jde o standardní smlouvu.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout nabýt spoluvlastnický podíl předmětného pozemku do vlastnictví kraje.
StanoviskaRada kraje svým usnesením 1529/28/2013/RK doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt úplatně jednu ideální polovinu pozemku par. č. 711/2 - ostatní plocha o výměře 45 m2 v k. ú. Nová Ves u Chotěboře z vlastnictví Lesů České republiky, s.p. do vlastnictví Kraje Vysočina za dohodnutou celkovou kupní cenu ve výši 350,- Kč.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
úplatně nabýt ideální jednu polovinu pozemku par. č. 711/2 - ostatní plocha, jiná plocha o výměře 45 m2 v k. ú. a obci Nová Ves u Chotěboře z vlastnictví České republiky a práva hospodaření s majetkem státu pro Lesy České republiky, s. p. do vlastnictví Kraje Vysočina za dohodnutou kupní cenu ve výši 350 Kč.
Odpovědnost OM
Termín 30. 11. 2013