Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-04-2005-60

ZK-04-2005-60.doc  ZK-04-2005-60pr1.doc
Číslo jednacíZK-04-2005-60
NázevFOND VYSOČINY - grantový program "EDICE VYSOČINY III."
Zpracoval J. Panáčková, H. Kubíček
Předkládá M. Matějková
Popis problémuCílem grantového programu EDICE VYSOČINY III. je pokračovat v realizaci opatření Programu rozvoje kraje zaměřeného do oblasti podpory ediční a publikační činnosti (jedná se třetí grantový program tohoto typu) ve smyslu Statutu účelového Fondu Vysočiny.
V roce 2003 a 2004 měly grantové programy EDICE VYSOČINY a EDICE VYSOČINY II. mezi žadateli značný ohlas. Bylo podáno celkem 137 žádostí s celkovým finančním požadavkem přes 10 milionů korun. Do dnešního dne bylo vydáno již 39 publikací, které vypovídají o významných osobnostech, událostech, kulturním i přírodním bohatství kraje Vysočina. Odbor kultury a památkové péče považuje vydávání odborných a populárně naučných publikací v rámci EDICE VYSOČINY za ověřený projekt podpory paměti našeho kraje.
Návrh řešení Odbor kultury a památkové péče předkládá návrh na vyhlášení grantového programu EDICE VYSOČINY III. na podporu edičních počinů s vazbou na kulturu, historii, přírodu a krajinu Vysočiny v objemu 2 mil. Kč dle přílohy ZK-04-2005-60, př. 1.
Vývoj čerpání finančních prostředků alokovaných pro dílčí cíl 2.4.2 v roce 2005 ukazuje následující tabulka:

Celkem dílčí cíl 2.4.2 pro rok 2005
8 009 337,- Kč
GP Líbí se nám v knihovně (vyhodnocuje se)
GP Edice Vysočiny III.
- 2 000 000,- Kč
GP Nevyužívané památky (vyhlášení podzim 2005)
- 2 000 000,- Kč
GP Regionální kultura V. (pro rok 2006)
Zůstatek
9 337,- Kč
StanoviskaUsnesení č. 0733/19/2005/RK
Rada kraje doporučuje zastupitelstvu kraje schválit vyhlášení grantového programu "EDICE VYSOČINY III.", Grantový program na podporu na podporu edičních počinů s vazbou na kulturu, historii, přírodu a krajinu Vysočiny v objemu 2 mil. Kč dle přílohy ZK-04-2005-60, př. 1.

Odbor regionálního rozvoje
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky "Statutu účelového Fondu Vysočiny" a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodě 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.

Komise kultury a památkové péče Rady kraje Vysočina
Usnesením č. 006/03/2005 doporučila komise kultury a památkové péče radě kraje navrhnout Zastupitelstvu kraje Vysočina vyhlášení grantového programu EDICE VYSOČINY III
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
vyhlášení grantového programu "EDICE VYSOČINY III." na podporu edičních počinů s vazbou na kulturu, historii, přírodu a krajinu Vysočiny v objemu 2 mil. Kč dle materiálu ZK-04-2005-60, př. 1.
jmenuje
řídicí výbor grantového programu "EDICE VYSOČINY III." ve složení:
ODS -
KDU-ČSL -
KSČM -
ČSSD -
SNK -
...................předsedou řídicího výboru grantového programu "EDICE VYSOČINY III.";
Horymíra Kubíčka (PE) s právem hlasovacím a Jaroslavu Panáčkovou (JI) s právem poradním jako garanty řídicího výboru a grantového programu "EDICE VYSOČINY III." a
pověřuje
radu kraje, aby v případě rezignace člena řídicího výboru jmenovala náhradníka.
Odpovědnost odbor kultury a památkové péče
Termín červen 2005