Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-03-2013-66

NázevFOND VYSOČINY - grantový program Lyžařské běžecké trasy 2013
Zpracoval Z. Kasalová
Předkládá M. Kružíková
Popis problémuMateriál se týká návrhu na vyhlášení grantového programu na podporu úpravy stop lyžařských běžeckých tras na území Kraje Vysočina určeného pro právnické osoby (veřejný i podnikatelský sektor) a fyzické osoby podnikající s maximální podporou 200 000 Kč na jeden projekt.
Jedná se o nový grantový program, jehož cílem je udržet, případně zvýšit počet kilometrů upravovaných stop lyžařských běžeckých tras v Kraji Vysočina, zkvalitnit podmínky pro běžecké lyžování a zatraktivnit nabídku cestovního ruchu pro aktivní trávení volného času v zimním období. Účelem poskytovaných finančních prostředků je spolufinancování úpravy stop lyžařských běžeckých tras, včetně souvisejících přípravných prací spočívajících ve značení tras a v realizaci nezbytných opatření pro dosažení dostatečného bezpečnostního a technického standardu trasy.
Návrh řešení Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu připravil k vyhlášení grantový program Lyžařské běžecké trasy 2013 v objemu 1,5 mil. Kč na podporu úpravy stop lyžařských běžeckých tras v Kraji Vysočina dle materiálu ZK-03-2013-66, př. 1.
Realizace navrhovaného grantového programu přispěje k rozšíření a zatraktivnění nabídky cestovního ruchu zaměřené na aktivní trávení volného času v zimním období a dále přispěje ke zvýšení návštěvnosti kraje.
Součástí předloženého materiálu je rovněž návrh na hodnocení specifických kritérií, podle nichž budou řídícím výborem posuzovány jednotlivé projekty. Tato kritéria jsou předložena jako neveřejná příloha materiálu ZK-03-2013-66, př. 2.
StanoviskaStanovisko odboru regionálního rozvoje: Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje Kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky Statutu účelového Fondu Vysočiny a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.
Stanovisko odboru informatiky: Podpora byla zaevidována v systému eDotace - ID FV00646.
Rada Kraje Vysočina: rada kraje materiál projednala na svém zasedání dne 30. 4. 2013 a usnesením č. 0772/15/2013/RK doporučila grantový program zastupitelstvu kraje k vyhlášení.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
vyhlašuje
grantový program Lyžařské běžecké trasy 2013 dle materiálu ZK-03-2013-66, př. 1;
jmenuje
* řídicí výbor grantového programu Lyžařské běžecké trasy 2013 ve složení:
ODS -
KDU-ČSL -
ČSSD -
KSČM -
Pro Vysočinu -
TOP09 a SPV -
* ...................... předsedou řídicího výboru grantového programu Lyžařské běžecké trasy 2013 ;
* garantem grantového programu Lyžařské běžecké trasy 2013 odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu a zástupce garanta Ing. arch. Olgu Čermákovou s právem hlasovacím a Ing. Renatu Šimánkovou s právem poradním;
pověřuje
radu kraje, aby v případě rezignace člena řídicího výboru jmenovala náhradníka.
Odpovědnost OKPPCR
Termín 31. 12. 2014