Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-04-2005-57

NázevFOND VYSOČINY - Grantový program METROPOLITNÍ SÍTĚ IV
Zpracoval M. Rojková, P. Pavlinec
Předkládá F. Dohnal
Popis problémuZastupitelstvo kraje zřídilo v roce 2002 svým usnesením 018/02/2002/ZK samostatný účelový trvalý Fond Vysočiny jako nástroj k realizaci cílů, dílčích cílů a opatření Programu rozvoje kraje. Pracovní skupina pro informatiku připravila grantový program "Metropolitní sítě IV". Cílem programu Metropolitní sítě IV je pokračovat v realizaci opatření Programu rozvoje kraje 3.2.1 - Zlepšení možností přístupu veřejnosti k informacím prostřednictvím informačních technologií.
Návrh řešení Odbor informatiky předkládá návrh na vyhlášení grantového programu "Metropolitní sítě IV". Účelem poskytovaných finančních prostředků je zajistit spolufinancování při vytváření základní komunikační infrastruktury, pomoc při budování metropolitních sítí v obci zapojením více subjektů v obci do jedné sítě (obecní úřad, škola, knihovna, informační středisko apod.), a to včetně sítí poskytujících služby typu poslední míle domácnostem a soukromým subjektům, budování rozsáhlejších sítí podporujících komunikaci orgánů veřejné správy popř. budování akademických sítí. Program je zaměřen na podporu tvorby projektové dokumentace, nákupu klíčových technologických prvků sítí a základních prostředků pro jejich připojení k veřejnému internetu a páteřním sítím.

Finanční alokace:
Celkem na dílčí cíl 3.2 pro rok 2005
9.372.093,- Kč
GP Elektronické podatelny
- 1.000.000,- Kč
GP Veřejně přístupný internet
- 1.500.000,- Kč
GP Metropolitní sítě IV
- 2.000.000,- Kč
zůstatek
4.872.093,- Kč
StanoviskaORR: Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky "Statutu účelového Fondu Vysočiny" a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodě 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
vyhlášení grantového programu "Metropolitní sítě IV" dle materiálu ZK-04-2005-57, př. 1;
jmenuje
řídicí výbor grantového programu "Metropolitní sítě IV" ve složení:
KSČM -
ČSSD -
SNK -
ODS -
KDU-ČSL -
............................. předsedou řídícího výboru grantového programu "Metropolitní sítě IV";
Petra Pavlince s právem hlasovacím a Martinu Rojkovou s právem poradním jako garanty řídícího výboru grantového programu "Metropolitní sítě IV" a
pověřuje
radu kraje, aby v případě rezignace člena řídícího výboru jmenovala náhradníka.
Odpovědnost odbor informatiky
Termín červen 2005