Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-03-2013-29

ZK-03-2013-29.doc  ZK-03-2013-29pr01.doc  ZK-03-2013-29pr02.pdf
Číslo jednacíZK-03-2013-29
NázevDarování pozemku v k. ú. a obci Křoví
Zpracoval M. Slánský
Předkládá L. Joukl
Popis problémuJedná se o bezúplatný převod pozemku obci Křoví.
Odbor majetkový obdržel žádost obce Křoví o majetkoprávní vypořádání pozemku par. č. 824/12 - ostatní plocha, silnice o výměře 8286 m2 v k. ú. a obci Křoví. Důvodem žádosti je skutečnost, že komunikace nacházející se na tomto pozemku byla již dříve vyřazena ze silniční sítě a je v majetku výše uvedené obce.
Pozemek je zapsán na listu vlastnictví č. 364 pro k. ú. a obec Křoví u Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Velké Meziříčí.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje darovat pozemek par. č. 824/12 - ostatní plocha, silnice o výměře 8286 m2 v k. ú. a obci Křoví do vlastnictví obce. Tímto převodem dojde ke sjednocení vlastnictví stavby s pozemkem (pozemek a silnice). Návrh je v souladu s příslušnými ustanoveními přijatých Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví Kraje Vysočina, neboť pozemky budou využívány nekomerčně pro veřejně prospěšné účely - veřejná místní komunikace.
Podmínka zveřejnění záměru darování pozemku na úřední desce krajského úřadu byla ke dni konání zastupitelstva kraje splněna.
Po vydání rozhodnutí darovat výše uvedený pozemek do vlastnictví obce zastupitelstvem kraje a po podpisu smluvních stran bude smlouva předložena příslušnému katastrálnímu úřadu k provedení vkladu vlastnického práva do katastru nemovitostí. Povolením vkladu se smlouva stane účinná.
Návrh předpokládá rozhodnout darovat výše uvedený pozemek do vlastnictví obce Křoví a schválit dodatek zřizovací listiny pro Krajskou správu a údržbu silnic Vysočiny, příspěvkovou organizaci.
Darovací smlouva není předkládána, jedná se o standardní smluvní vztah.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace s darováním souhlasí.
Odbor dopravy a silničního hospodářství s darováním souhlasí.
Usnesením č. 0412/09/2013/RK rada kraje rozhodla zveřejnit záměr darovat pozemek par. č. 824/12 - ostatní plocha, silnice o výměře 8286 m2 v k. ú. a obci Křoví do vlastnictví obce Křoví a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemek par. č. 824/12 - ostatní plocha, silnice o výměře 8286 m2 v k. ú. a obci Křoví, z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Křoví.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
převést darem pozemek par. č. 824/12 - ostatní plocha, silnice o výměře 8286 m2 v k. ú. a obci Křoví, z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Křoví;
dodatek č. 983 Zřizovací listiny Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace dle materiálu ZK-03-2013-29, př. 1.
Termín 31. 7. 2013