Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-04-2005-55

ZK-04-2005-55.doc  ZK-04-2005-55pr1.doc  ZK-04-2005-55pr1upr1.doc
Číslo jednacíZK-04-2005-55
NázevDodatek č. 7 Zřizovací listiny Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina, příspěvkové organizace
Zpracoval H. Kolouchová
Předkládá P. Hájek
Popis problémuZřizovací listina Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina, příspěvkové organizace (dále též "ZZS kraje Vysočina"), k níž kraj vykonává funkci zřizovatele, byla schválena zastupitelstvem na jeho zasedání dne 31. 3. 2003 usnesením č. 074/02/2003/ZK a byla změněna šesti pozdějšími dodatky zejména v souvislosti s transformací zdravotnického záchranné služby. V souladu s ustanovením § 27 odst. 2 zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, zřizovací listina mimo jiné obsahuje vymezení majetku ve vlastnictví zřizovatele, který se příspěvkové organizaci předává do správy.
Po zániku Zdravotnické záchranné služby Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, sloučením ke dni 1. 10. 2004 se ZZS kraje Vysočina jako právnímu nástupci svěřil do správy všechen nemovitý majetek, který do 30. 9. 2004 měla ve správě zanikající organizace. Tento však byl pro ZZS kraje Vysočina v původním rozsahu nevyužitelný. Jelikož organizace nemá na oblastním středisku technický personál, jenž by byl schopen zajistit správu budovy na adrese Žďárská 607, Nové Město na Moravě, bylo přistoupeno k jejímu převodu do užívání Nemocnice Nové Město na Moravě, která o účelné využití kapacity budovy ke své činnosti projevila zájem.
Dodatkem č. 6 Zřizovací listiny zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina, schválené usnesením Zastupitelstva kraje Vysočina č. 0159/02/2005/ZK ze dne 29. 3. 2005, byla ZZS kraje Vysočina s účinností od 1. 4. 2005 odejmuta ze správy budova č. p. 607, ul. Žďárská, objekt bydlení na listu vlastnictví č. 2766 v k. ú. obce Nové Město na Moravě. V návaznosti na tento krok je třeba dokončit převod nemovitého majetku, svěřeného původně do správy ZZS kraje Vysočina v katastrálním území obce Nové Město na Moravě.
Návrh řešení Předkládáme proto zastupitelstvu kraje návrh dodatku ke zřizovací listině Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina tak, jak je obsažen v příloze č. 1 materiálu ZK-04-2005-55. Tímto dodatkem se organizaci se stejnou účinností, tedy od 1. 4. 2005 dále odnímají pozemky par. č. st. 2939 a 2940, zastavěná plocha a nádvoří na listu vlastnictví č. 2766 v k. ú. obce Nové Město na Moravě, o výměře 385 a 919 m2 a celkové účetní hodnotě 131 100 Kč. Dále je řešena problematika technického zhodnocení komunikace (terénní úpravy, vjezd), které dosud figuruje v účetnictví ZZS kraje Vysočina. Pro přehlednost dodatek č. 7 zřizovací listiny vymezuje veškerý majetek odnímaný ze správy od 1. 4. 2005, proto se v jeho závěrečných ustanoveních ruší předchozí dodatek č. 6. Dalším důvodem je podrobnější specifikace odnímaného majetku včetně účetních hodnot.
Jelikož nemovitý majetek nebyl u zdravotnických zařízení typu nemocnic, která mají vysoký podíl příjmů z vlastní činnosti na celkovém obratu organizace, svěřen do správy, nýbrž do užívání na základě nájemní smlouvy, předpokladem pro předání nemovitého majetku Nemocnici Nové Město na Moravě je tedy úprava nájemní smlouvy (kompetenční příslušnost k tomuto právnímu úkonu je podle § 59 odst. 1 zákona o krajích vyhrazena radě kraje), uzavřené s krajem Vysočina, a uzavření smlouvy o výpůjčce části prostor ve prospěch ZZS kraje Vysočina.
Navrhujeme zastupitelstvu kraje schválení předloženého znění dodatku č. 7 Zřizovací listiny Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina, příspěvkové organizace.
StanoviskaRada kraje svým usnesením č. 0810/21/2005/RK ze dne 14. 6. 2005 doporučila zastupitelstvu kraje schválit dodatek zřizovací listiny Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
dodatek č. 7 Zřizovací listiny Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina, příspěvkové organizace, dle materiálu ZK-04-2005-55, př. 1.
Odpovědnost odbor sociálních věcí a zdravotnictví
Termín do 20 dnů od schválení zaslat dodatek příspěvkové organizaci