Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-03-2013-16

NázevDarování pozemku v k. ú. Česká Bělá
Zpracoval J. Mazánková
Předkládá L. Joukl
Popis problémuTento materiál řeší darování pozemku v k. ú. a obci Česká Bělá.
Na odbor majetkový se obrátil městys Česká Bělá s žádostí o převod pozemku par. č. st. 293, zastavěná plocha a nádvoří o výměře 8 m2 v k. ú. a obci Česká Bělá. Jedná se o pozemek, na kterém v současné době stojí prefabrikovaná stavba autobusové zastávky. Městys předpokládá do budoucna výstavbu budovy zděné, z toho důvodu by bylo vhodné, aby byl majitelem pozemku. V katastru nemovitostí byl tento pozemek veden jako parcela stavební, přestože stávající stavba není spojena se zemí pevným základem, tudíž nepodléhá zápisu do katastru nemovitostí a pozemek pod ní neměl být jako stavební evidován. Odbor majetkový požádal katastrální úřad o odstranění nesouladu.
V současné době je tento pozemek již evidován jako parcela pozemková par. č. 1597, druh a způsob využití pozemku - ostatní plocha, jiná plocha a je veden na listu vlastnictví č. 63 pro k. ú. a obec Česká Bělá, u Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Havlíčkův Brod.
Návrh řešení OM navrhuje žádosti městyse vyhovět a pozemek do jeho vlastnictví bezúplatně převést. Darování je v souladu se Zásadami Zastupitelstva Kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví Kraje Vysočina - čl. II., odst. 2. Pozemek bude sloužit pro veřejně prospěšné účely a nebude využíván komerčně.
Záměr darování pozemku byl zveřejněn na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina ve dnech 29. 3. 2013 až 29. 4. 2013.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout darovat pozemek do vlastnictví městyse. Ve smyslu návrhu bude upraven rozsah majetku předaného k hospodaření KSÚSV.
Darovací smlouva není předkládána, jedná se o standardní smluvní vztah.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace a ODSH souhlasí s navrhovanými změnami. Rada kraje doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout převést uvedený pozemek do vlastnictví městyse svým usnesením č. 0532/11/2013/RK ze dne 26. 3. 2013.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
převést darem pozemek par. č. 1597 ostatní plocha, jiná plocha o výměře 8 m2 v k. ú. a obci Česká Bělá z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví městyse Česká Bělá;
dodatek č. 974 Zřizovací listiny Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace, dle materiálu ZK-03-2013-16, př. 1.
Termín 30. 6. 2013