Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-01-2013-44

ZK-01-2013-44.doc  ZK-01-2013-44pr01.pdf
Číslo jednacíZK-01-2013-44
NázevBezúplatné nabytí pozemku v k. ú. Olešná u Pelhřimova a obci Olešná od České republiky - Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových do vlastnictví Kraje Vysočina
Zpracoval M. Jaroš
Předkládá L. Joukl
Popis problémuTento materiál projednává bezúplatné nabytí pozemku zastavěného silnicí II/602 z vlastnictví ČR a příslušnosti hospodařit pro Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (dále jen ÚZSVM) do vlastnictví Kraje Vysočina.
Kraj Vysočina se, na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, ve znění pozdějších předpisů a Rozhodnutí MDS ČR čj. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001, stal vlastníkem silnic II. a III. třídy na území kraje. Kraj Vysočina převzal z vlastnictví České republiky silniční majetek s nevypořádanými vlastnickými vztahy s fyzickými a právnickými osobami.
Odbor majetkový (dále jen OM) zjistil, že pozemek par. č. 888/11 - ostatní plocha, silnice o výměře 83 m2 v k. ú. Olešná u Pelhřimova a obci Olešná je zastavěn tělesem silnice II/602. Katastrální úřad pro Vysočinu, Katastrální pracoviště Pelhřimov jej vede ve vlastnictví ČR a příslušnost hospodařit k nim má ÚZSVM.
OM požádal ÚZSVM o bezúplatný převod pozemku do vlastnictví kraje. Na základě této žádosti ÚZSVM vyhotovil návrh smlouvy o bezúplatném převodu.
Pozemek získá Kraj Vysočina od ÚZSVM bezúplatným převodem a bez podmínek.
Návrh řešení OM navrhuje rozhodnout bezúplatně nabýt pozemek par. č. 888/11 v k. ú. Olešná u Pelhřimova a obci Olešná do vlastnictví Kraje Vysočina, protože se nachází pod tělesem silnice II. třídy.
Nabytím výše uvedeného pozemku dojde ke sjednocení vlastnictví stavby silničního tělesa a pozemku jím zastavěného.
Smlouva není předkládána, jedná se o standardní smluvní vztah.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout bezúplatně nabýt pozemek par. č. 888/11 - ostatní plocha, silnice o výměře 83 m2 v k. ú. Olešná u Pelhřimova a obci Olešná z vlastnictví ČR - ÚZSVM do vlastnictví Kraje Vysočina.
StanoviskaUsnesením č. 0199/05/2013/RK ze dne 5. 2. 2013 rada kraje doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout bezúplatně nabýt pozemek par. č. 888/11 - ostatní plocha, silnice o výměře 83 m2 v k. ú. Olešná u Pelhřimova a obci Olešná z vlastnictví České republiky a příslušnosti hospodařit s majetkem státu pro Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových do vlastnictví Kraje Vysočina.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
Termín 31. 12. 2013