Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-04-2005-30

ZK-04-2005-30.doc  ZK-04-2005-30pr1.xls
Číslo jednacíZK-04-2005-30
NázevNabytí pozemků pro stavbu "Silnice II/405 Jihlava - Příseka"
Zpracoval V. Chmela
Předkládá F. Dohnal
Popis problémuKraj Vysočina je investorem silničních staveb na silnicích II. a III. třídy. V seznamu akcí plánovaných k zahájení přípravy je zařazena i stavba "Silnice II/405 Jihlava - Příseka". Stavba začíná od hranice města Jihlavy ve směru výjezdu na Třebíč a je ukončena před obcí Příseka. Celková délka řešeného úseku je 4,274 km. Upravená trasa silnice v řešeném úseku je zcela v souladu s vydaným územním rozhodnutím.
V této souvislosti je nutné s vlastníky pozemků dotčených stavbou přistoupit k majetkoprávnímu vypořádání tak, aby bylo možné požádat o vydání stavebního povolení na předmětnou stavbu.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje k zajištění plynulé majetkoprávní přípravy schválit nabytí pozemků pro stavbu "Silnice II/405 Jihlava - Příseka" v katastrálním území Jihlava, Sasov, Pančava, Studénky a Příseka za ceny stanovené pro k. ú. Jihlava, Sasov, Pančava a Studénky dohodou odpovídající cenám pro výkupy pozemků pod silnicemi dle vyhlášky č. 540/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů, kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku a změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů ( tj. v k. ú. Jihlava, Sasov, Pančava 480 Kč/m2 , k. ú. Studénky 63 Kč/m2) a pro k. ú. Příseka dohodou ve výši 54,50 Kč/m2 a cenu lesů a porostů stanovenou podle tohoto předpisu. Ne nepodstatná část pozemků, které kraj potřebuje získat je ve vlastnictví obcí. OM navrhuje s obcemi jednat o podmínkách a způsobu převodu do vlastnictví kraje.
Všechny navrhované majetkoprávní úkony jsou rozsahem doloženy materiálem
ZK-04-2005-30, př. 1. V případě převodu pozemků a porostů ve vlastnictví obcí může jít podle výsledků jednání o darování nebo koupi za dohodnuté ceny do maximální výše podle výše uvedených cen. V případě možnosti jiné dohody o majetkovém vypořádání by byl návrh předložen ke schválení zastupitelstvu kraje v nejbližším termínu.
Náklady na výkupy budou kryty z prostředků, které kraji poskytl SFDI v rámci systému zálohového financování projektů kofinancovaných ze zdrojů EU. Na financování celé stavby byla podána žádost do 3. kola výzvy SROP.
StanoviskaRada kraje usnesením 0792/21/2005/RK doporučila zastupitelstvu kraje schválit nabytí pozemků pro stavbu "Silnice II/405 Jihlava - Příseka" v rozsahu a za ceny dle materiálu RK-21-2005-14, př. 1 plus cenu porostů stanovenou podle zákona č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku a změně některých zákonů, v platném znění a prováděcí vyhlášky k tomuto zákonu č. 540/2002 Sb., v platném znění a
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s návrhem usnesení.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
nabytí pozemků pro stavbu "Silnice II/405 Jihlava - Příseka" v rozsahu a za ceny dle materiálu ZK-04-2005-30, př. 1 plus cenu porostů stanovenou podle vyhlášky č. 540/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů, kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku a změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů.
Termín 2005