Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-04-2012-69

ZK-04-2012-69.doc  ZK-04-2012-69pr01.pdf
Číslo jednacíZK-04-2012-69
NázevUzavření smlouvy o budoucí kupní smlouvě v k. ú. a obci Horní Cerekev pro akci Transformace ÚSPMP Těchobuz II.
Zpracoval M. Jaroš
Předkládá L. Joukl
Popis problémuPředkládaný materiál řeší uzavření smlouvy o budoucí kupní smlouvě na část pozemku v k. ú. Horní Cerekev nezbytného pro realizaci projektu Transformace ÚSPMP Těchobuz II. (dnes Domov Jeřabina).
Odbor majetkový (dále jen OM) řeší získání pozemků nezbytných pro realizaci výše uvedeného projektu ve spolupráci s odborem sociálních věcí a ředitelkou Domova Jeřabina.
Jedním z vytipovaných míst, kde mohou být vystavěny objekty pro klienty bývalého ÚSPMP Těchobuz je katastrální území Horní Cerekev. Jedná se o pozemek par. č. 2176/14 - ostatní plocha, manipulační plocha o výměře 9 577 m2. Pozemek je ve vlastnictví města Horní Cerekev. Pro účely výstavby nových objektů bude nezbytné z tohoto pozemku geometricky oddělit cca 5 000 m2. Kupní cena bude určena znaleckým posudkem jako cena zjištěná.
Návrh řešení OM navrhuje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí kupní smlouvě mezi městem Horní Cerekev a Krajem Vysočina na koupi části pozemku par. č. 2176/14 - ostatní plocha, manipulační plocha v k. ú. Horní Cerekev o výměře cca 5 000 m2.
Usnesením č. 1090/23/2012/RK ze dne 12. 6. 2012 rada kraje doporučila zastupitelstvu kraje uzavřít smlouvu o budoucí kupní smlouvě na část pozemku o výměře cca 3 500 m2, ale v důsledku ukončení jednání o odkoupení pozemků v k. ú. Kámen (z důvodu ochranného pásma vysokého napětí nebylo možné uskutečnit výstavbu všech nezbytných objektů na nabízeném pozemku), došlo ke změně v rozvržení objektů v rámci transformace. V k. ú. Horní Cerekev tak budou místo 2 objektů k bydlení postaveny 3 objekty k bydlení + terapie.
Pro uzavření vlastní kupní smlouvy musí OM zajistit vyhotovení geometrického plánu na oddělení požadované části pozemku podle projektové dokumentace a dále objednat znalecký posudek na ocenění oddělené části pozemku.
StanoviskaUsnesením č. 1090/23/2012/RK ze dne 12. 6. 2012 rada kraje doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí kupní smlouvě mezi městem Horní Cerekev, se sídlem Nám. T. G. Masaryka 41, 394 03 Horní Cerekev, IČO 002 48 185, na straně budoucího prodávajícího a Krajem Vysočina na straně budoucího kupujícího, ve které se budoucí prodávající zaváže, že budoucímu kupujícímu prodá část pozemku par. č. 2176/14 - ostatní plocha, manipulační plocha v k. ú. a obci Horní Cerekev o výměře cca 3 500 m2 za kupní cenu určenou znaleckým posudkem vyhotoveným v souladu s vyhláškou č. 3/2008 Sb., v platném znění, kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů a budoucí kupující se zaváže tuto nemovitost za tuto kupní cenu do svého vlastnictví koupit.
Odbor sociálních věcí souhlasí s nabytím části pozemku do vlastnictví kraje.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
uzavřít smlouvu o budoucí kupní smlouvě mezi městem Horní Cerekev, se sídlem Nám. T. G. Masaryka 41, 394 03 Horní Cerekev, IČO 002 48 185, na straně budoucího prodávajícího a Krajem Vysočina na straně budoucího kupujícího, ve které se budoucí prodávající zaváže, že budoucímu kupujícímu prodá část pozemku par. č. 2176/14 - ostatní plocha, manipulační plocha v k. ú. a obci Horní Cerekev o výměře cca 5 000 m2 za kupní cenu určenou znaleckým posudkem vyhotoveným v souladu s vyhláškou č. 3/2008 Sb., v platném znění, kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů a budoucí kupující se zaváže tuto nemovitost za tuto kupní cenu do svého vlastnictví koupit.
Termín 31. 8. 2012