Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-04-2012-22

NázevPředložení projektu Zvýšení bezpečnosti na komunikacích Kraje Vysočina
Zpracoval R. Handa
Předkládá L. Joukl
Popis problémuMateriál je předkládán zastupitelstvu kraje z důvodu předložení žádosti
o poskytnutí podpory projektu Zvýšení bezpečnosti na komunikacích Kraje Vysočina do Fondu malých projektů, který je součástí operačního programu Cíl 3 Evropská územní spolupráce Rakousko - Česká republika 2007 - 2013. Projekt může získat podporu až 85% způsobilých výdajů z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF). Základním předpokladem úspěchu žádosti o podporu je přeshraniční dopad projektového záměru.
Návrh řešení Odbor dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Kraje Vysočina vytipoval projektový záměr vypracování bezpečnostních auditů, které mají za cíl najít řešení pro nebezpečná místa na krajské silniční síti. Tento záměr byl projednáván se zástupci partnera, kterým je Úřad dolnorakouské zemské vlády. Povinné údaje dle Metodiky projektového řízení Krajského úřadu Kraje Vysočina jsou uvedeny v materiálu ZK-04-2012-22, př. 2.
Rozhodovat o spolupráci kraje s jinými kraji a o mezinárodní spolupráci je v souladu s § 35 odst. 2 písm. h) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů, vyhrazeno zastupitelstvu kraje. Z tohoto důvodu byla vypracována Smlouva
o spolupráci při realizaci projektu dle materiálu ZK-04-2012-22, př. 1.
StanoviskaRada Kraje Vysočina svým usnesením č. 1119/23/2012/RK ze dne 12. 6. 2012
předložit žádost o poskytnutí podpory projektu Zvýšení bezpečnosti na komunikacích Kraje Vysočina do Fondu malých projektů;
doporučuje
zastupitelstvu kraje:
* rozhodnout uzavřít Smlouvu o spolupráci při realizaci projektu dle materiálu
RK-23-2012-22, př. 1;
* schválit převod finančních prostředků z Fondu strategických rezerv ve výši max. 600 000 Kč na zvláštní účet kraje určený na financování projektu Zvýšení bezpečnosti na komunikacích Kraje Vysočina s tím, že finanční prostředky budou uvolňovány postupně podle aktuální potřeby projektu.

Odbor regionálního rozvoje nemá připomínky k návrhu usnesení.
Odbor ekonomický
Uvedený projektový záměr není uveden v rozpočtovém výhledu na roky 2012 až 2014. V případě jeho schválení bude založen zvláštní účet, na který budou postupně převáděny finanční prostředky dle potřeby. Při plánovaném rozpočtu 600 tis. Kč bude podíl kraje přibližně 100 tis. Kč.
Grémium ředitele souhlasí s návrhem usnesení.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
uzavřít Smlouvu o spolupráci při realizaci projektu dle materiálu ZK-04-2012-22, př. 1;
Odpovědnost odbor dopravy a silničního hospodářství
Termín 7. 9. 2012