Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2012-44

ZK-02-2012-44.doc  ZK-02-2012-44pr01.pdf
Číslo jednacíZK-02-2012-44
NázevUzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě - k.ú. Slavíkovice u Jemnice, obec Slavíkovice
Zpracoval P. Effenberková
Předkládá L. Joukl
Popis problémuMateriál řeší uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě na části pozemku ve vlastnictví Kraje Vysočina, který je dotčen stavbou Chodník podél silnice II/408 v obci Slavíkovice .
Na OM se obrátila obec Slavíkovice se žádostí o uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě na části pozemku v k.ú. Slavíkovice u Jemnice, který je dotčen stavbou Chodník podél komunikace II/408 v obci Slavíkovice . Touto stavbou má být dotčen pozemek par. č. 699/1 v k.ú. Slavíkovice u Jemnice. Pro tuto stavbu byla mezi Krajem Vysočina a obcí Slavíkovice uzavřena smlouva zakládající právo provést stavbu dne 14. 1. 2011.
Obec na tuto stavbu chce čerpat dotace z Programu rozvoje venkova a Státního zemědělského intervenčního fondu. Pro čerpání dotací je již uzavřená smlouva nedostatečná a obec tedy žádá o uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě na části pozemku par. č. 699/1 v k.ú. Slavíkovice u Jemnice.
Návrh řešení OM navrhuje uzavřít s obcí Slavíkovice smlouvu o budoucí darovací smlouvě na části pozemku par. č. 699/1 v k.ú. Slavíkovice u Jemnice a obci Slavíkovice. Usneseními rady kraje již bylo rozhodnuto o uzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu, která předpokládá realizaci chodníku, tato smlouva však nepostačuje pro žádost o poskytnutí dotace. Z tohoto důvodu žádá obce o sepsání smlouvy o budoucí darovací smlouvě.
Uzavření budoucí darovací smlouvy předpokládá zveřejnění záměru darovat část pozemku par. č 699/1 na úřední desce krajského úřadu po zákonem stanovenou dobu. Záměr darování byl zveřejněn na úřední desce krajského úřadu ve dnech 13. 1. - 14. 2. 2011.
Návrh smlouvy není předkládán, neboť se jedná o standardní typ smlouvy.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít mezi Krajem Vysočina a obcí Slavíkovice smlouvu o budoucí darovací smlouvě na části pozemku par. č. 699/1 v k.ú. Slavíkovice u Jemnice a obci Slavíkovice.
StanoviskaRada kraje usnesením 1873/39/2010/RK souhlasila se stavbami na pozemcích dle materiálu RK-39-2010-06, př. 1 a rozhodla uzavřít nepojmenované smlouvy, prokazující právo stavebníků provést stavby na pozemcích dle materiálu RK-39-2010-06, př. 1;
KSÚS ve svém vyjádření ze dne 24. 11. 2010 požaduje majetkoprávní vypořádání pozemků dotčených stavbou chodníku.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě mezi Krajem Vysočina a obcí Slavíkovice, ve které se Kraj Vysočina zaváže darovat obci Slavíkovice části pozemku par. č. 699/1 - ost. plocha silnice pro realizaci stavbu Chodník podél silnice II/408 v obci Slavíkovice a obec Slavíkovice se zaváže stavbou dotčené části pozemku přijmout do svého vlastnictví.
Termín 31. května 2012