Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-03-2005-68

Zpracoval L. Hrůza
Předkládá M. Černá
Popis problému

Zastupitelstvo kraje zřídilo v roce 2002 svým usnesením 018/02/2002/ZK samostatný účelový trvalý Fond Vysočiny jako nástroj k realizaci cílů, dílčích cílů a opatření Programu rozvoje kraje. Odbor regionálního rozvoje připravil k vyhlášení grantový program Bydlete na venkově 2005.

Cílem grantového programu Bydlete na venkově 2005 je pokračovat v realizaci opatření Programu rozvoje kraje zaměřeného do oblasti podpory bydlení (jedná se o čtvrtý ,,ročník"). Podporovaná projektová dokumentace je nutným předpokladem k vlastní realizaci akcí a v neposlední řadě také k získání státní dotace na tyto akce. Navrhovaný grantový program je tedy prvním v řadě pobídek pro obce na jejichž konci stojí připravené nové obecní byty, případně nové rozvojové plochy pro následnou bytovou výstavbu.
Návrh řešení

Odbor regionálního rozvoje předkládá návrh na vyhlášení grantového programu "Bydlete na venkově 2005" na podporu zpracování projektové dokumentace řešící rekonstrukci nebytových prostor na byty, případně doprovodnou infrastrukturu pro následnou novou bytovou výstavbu v místních částech měst a obcích kraje Vysočina. Navrhovaný celkový objem prostředků pro tento grantový program je 1.501.751,- Kč. Tato částka činí 100 % finanční alokace dílčího cíle 2.2: Podpora bytové výstavby a regenerace bytového a nebytového fondu pro rok 2005.
Stanoviska

Stanovisko odboru regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky "Statutu účelového Fondu Vysočiny" a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.

Usnesení 0592/16/2005/RK
Rada kraje
doporučuje
zastupitelstvu kraje:
* schválit vyhlášení grantového programu "Bydlete na venkově 2005" na podporu zpracování projektové dokumentace řešící rekonstrukci nebytových prostor na byty, případně doprovodnou infrastrukturu pro následnou novou bytovou výstavbu v místních částech měst a obcích kraje Vysočina dle materiálu ZK-03-2005-68, př. 1;
* tento grantový program k vyhlášení.
Návrh usnesení

Zastupitelstvo kraje
vyhlášení grantového programu "Bydlete na venkově 2005" dle materiálu ZK-03-2005-68, př. 1;
jmenuje
* řídicí výbor grantového programu "Bydlete na venkově 2005" ve složení:
KSČM -
ČSSD -
SNK -
ODS -
KDU-ČSL -
* .............................. předsedou řídicího výboru grantového programu "Bydlete na venkově 2005";
* Dušana Vichra s právem poradním a Luďka Hrůzu s právem hlasovacím jako garanty řídicího výboru grantového programu "Bydlete na venkově 2005" a
pověřuje
radu kraje, aby v případě rezignace člena řídicího výboru jmenovala náhradníka.
Odpovědnost odbor regionálního rozvoje
Termín 17. 5. 2005