Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-03-2005-67

ZK-03-2005-67.doc  ZK-03-2005-67pr1.doc
Číslo jednacíZK-03-2005-67
NázevFOND VYSOČINY - Grantový program "MODERNIZACE UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍ 2005" na podporu rozšíření a regenerace skladby lůžek a vybavenosti pokojů ubytovacích zařízení cestovního ruchu
Zpracoval I. Mahelová
Předkládá M. Černá
Popis problému

Podpora budování a zkvalitňování základní a doprovodné infrastruktury cestovního ruchu patří k aktivitám specifikovaným v opatření 1.4.4 Programu rozvoje kraje. Navrhovaný grantový program je určen na zkvalitnění skladby lůžek a vybavenosti pokojů ve stávajících ubytovacích zařízeních. Kvalita ubytovacích zařízení je jedním z faktorů ovlivňujících návštěvnost regionu, využití lůžek a dobu pobytu v ubytovacích zařízeních.
Navrhovaný grantový program řeší podporu projektů menšího rozsahu, tzn. do 2 mil Kč celkových nákladů. Projekty s vyšším objemem se mohou ucházet o podporu ze strukturálních fondů. Mohou být předkládány v rámci podopatření 4.2.2 Společného regionálního operačního programu jako individuální projekty, příp. v rámci grantového schématu kraje Vysočina.

Návrh řešení

Odbor regionálního rozvoje zpracoval návrh na vyhlášení grantového programu "Modernizace ubytovacích zařízení 2005" určeného na podporu rozšíření a regenerace skladby lůžek a vybavenosti pokojů ubytovacích zařízení cestovního ruchu ve znění přílohy č.1 materiálu ZK-03-2005-67. Navrhovaný finanční objem programu je 4 mil Kč. Tyto finanční prostředky jsou součástí schválené alokace Fondu Vysočiny pro rok 2005 pro dílčí cíl 1.4 Programu rozvoje kraje.

Stanoviska

Předkládaný grantový program byl projednán Komisí cestovního ruchu a vnějších vztahů rady kraje dne 21.4.2005 a usnesením č. 003/001/2005/Kcrvv byl program doporučen k vyhlášení.

Rada kraje Vysočina projednala podmínky navrhovaného grantového programu dne 3.5.2005 a usnesením č. 0588/16/2005/RK jej doporučila k vyhlášení.

Návrh usnesení

Zastupitelstvo kraje
vyhlášení grantového programu "Modernizace ubytovacích zařízení 2005" na podporu rozšíření a regenerace skladby lůžek a vybavenosti pokojů ubytovacích zařízení cestovního ruchu, dle materiálu ZK-03-2005-67, př. 1;
jmenuje
* řídicí výbor grantového programu "Modernizace ubytovacích zařízení 2005" ve složení:
ODS -
KDU-ČSL -
KSČM -
ČSSD -
SNK -
* ....................................... předsedou řídicího výboru grantového programu "Modernizace ubytovacích zařízení 2005";
* Renatu Běhanovou s právem hlasovacím a Ivetu Malou s právem poradním jako garanty řídicího výboru grantového programu "Modernizace ubytovacích zařízení 2005" a
pověřuje
radu kraje, aby v případě rezignace člena řídicího výboru jmenovala náhradníka.
Odpovědnost odbor regionálního rozvoje
Termín 17. 5. 2005