Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-07-2011-42

NázevDarování pozemků v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou
Zpracoval F. Vak
Předkládá L. Joukl
Popis problémuMateriál řeší převod pozemků v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou do vlastnictví města.
Město Ledeč nad Sázavou požádalo o bezúplatný převod pozemků vedených ve zjednodušené evidenci - parcely původ Pozemkový katastr (PK) par. č. 793/2 o výměře 3 941 m2 a par. č. 863 o výměře 360 m2 v k. ú. a obec Ledeč nad Sázavou, původní katastrální území Hradec u Ledče nad Sázavou. Žádost město odůvodňuje vlastnictvím místní komunikace - ulice Hradní v Ledči nad Sázavou, kterou jsou tyto pozemky zastavěny.
Uvedené pozemky jsou ve vlastnictví Kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ze dne 10. září 2001 čj. 3796/01-9-KM. Zřizovací listinou byly převedeny k hospodaření PO kraje Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Havlíčkův Brod jsou zapsány v katastru nemovitostí pro shora uvedené k. ú. a obec na listu vlastnictví 372.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje žádosti města vyhovět a požadované pozemky mu bezúplatně převést do vlastnictví. Návrh OM bere v úvahu, že převod pozemků bude využit pro sjednocení vlastnického práva města, kdy vlastník místní komunikace se stane i vlastníkem pozemků touto komunikací zastavěných. Zároveň je v souladu s příslušnými ustanoveními přijatých Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví Kraje Vysočina, neboť se jedná o majetek, který bude využit nekomerčně pro veřejně prospěšné účely - k zajištění provozu místní komunikace. Pro činnost majetkového hospodáře - KSÚSV jsou uvedené pozemky nepotřebné, nevyužitelné a tím i majetkem zbytným.
Podmínka daná § 18 zákona č. 129/1992 Sb. o krajích, v platném znění - zveřejnění záměru darování pozemků na úřední desce byla splněna.
Dodatkem zřizovací listiny bude majetkovému správci upraven rozsah hospodaření s nemovitým majetkem. Darovací smlouva není předkládána, neboť se jedná o standardní smlouvu.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout darovat pozemky městu a schválit dodatek zřizovací listiny.
StanoviskaRada kraje usnesením 1503/31/2011/RK rozhodla zveřejnit záměr kraje darovat městu Ledeč nad Sázavou pozemky vedené ve zjednodušené evidenci-parcely původ Pozemkový katastr (PK) par. č. 793/2 o výměře 3 941 m2 a par. č. 863 o výměře 360 m2 v k. ú. a obec Ledeč nad Sázavou, původní katastrální území Hradec u Ledče nad Sázavou na úřední desce krajského úřadu;
doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemky vedené ve zjednodušené evidenci-parcely původ Pozemkový katastr (PK) par. č. 793/2 o výměře 3 941 m2 a par. č. 863 o výměře 360 m2 v k. ú. a obec Ledeč nad Sázavou, původní katastrální území Hradec u Ledče nad Sázavou z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Ledeč nad Sázavou.
S převodem pozemků souhlasí KSÚS Vysočiny, provoz Havlíčkův Brod i odvětvový odbor.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
převést darem pozemky vedené ve zjednodušené evidenci-parcely původ Pozemkový katastr (PK) par. č. 793/2 o výměře 3 941 m2 a par. č. 863 o výměře 360 m2 v k. ú. a obec Ledeč nad Sázavou, původní katastrální území Hradec u Ledče nad Sázavou z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Ledeč nad Sázavou;
dodatek č. 706 Zřizovací listiny Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace dle materiálu ZK-07-2011-42, př. 1.
Termín březen 2012