Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-05-2011-97

ZK-05-2011-97.doc  ZK-05-2011-97pr01.doc  ZK-05-2011-97pr02.doc
Číslo jednacíZK-05-2011-97
NázevVyužití části prostor ve správě Střední školy obchodu a služeb Jihlava pro mateřskou školu
Zpracoval K. Ubr, K. Kotrba
Předkládá M. Kružíková
Popis problémuObsahem materiálu je smluvní řešení spolupráce s městem při využívání prostor v majetku kraje ve správě Střední školy obchodu a služeb Jihlava pro mateřskou školu zřízenou městem.
Střední škola obchodu a služeb Jihlava mimo jiné spravuje budovu domova mládeže a školní jídelny Na Stoupách v Jihlavě. Vzhledem k demografickému vývoji klesá zájem o ubytování středoškoláků v domově mládeže a dochází tak ke snížení využití části prostor budovy v rozsahu 1 - 2 pater. Ředitel střední školy na tuto situaci reagoval a hledal možnosti pro jejich efektivní využití.
Město Jihlava v posledních letech hledá řešení zvýšení zájmu o zajištění služby předškolní výchovy a vzdělávání (aktuální převis poptávky po místech v mateřských školách činí cca 200 míst). Ředitel střední školy po předběžném jednání se specializovaným projektantem tedy navrhnul využít jedno patro budovy Na Stoupách pro mateřskou školu s kapacitou 50 dětí. V této věci proběhla předběžná jednání zástupců kraje a města, na kterých město potvrdilo potřebu navýšení kapacit mateřských škol a zájem využít část budovy Na Stoupách pro provozování mateřské školy zřizované městem. Právní subjekt, který bude v budově Na Stoupách vykonávat činnost mateřské školy, bude Mateřská škola a Speciálně pedagogické centrum Jihlava, Demlova 28 (příspěvková organizace města Jihlava). Na základě předběžných dohod zajistí kraj rekonstrukci prostor. K tomuto účelu zpracoval kraj studii a projekt a ve výběrovém řízení vybral dodavatele. Rozpočtované náklady činí 7 046 000 Kč včetně DPH (cena zahrnuje vlastní rekonstrukci, úpravy na hřišti obchodní akademie, projekt, dozor).
Nyní je potřebné předběžná jednání smluvně potvrdit oběma stranami. Po schválení smluv uzavřou Střední škola obchodu a služeb Jihlava a Mateřská škola a Speciálně pedagogické centrum Jihlava, Demlova 28 smlouvu o výpůjčce, ve které bude mimo jiné řešena i úhrada provozních nákladů Mateřskou školou a Speciálně pedagogickým centrem Jihlava, Demlova 28.
Návrh řešení OŠMS a OPKŽÚ předkládají orgánům kraje k projednání smlouvu o spolupráci při zajištění kapacity pro mateřskou školu a darovací smlouvu. Návrh smluv projednala Rada města Jihlavy na jednání dne 8. 9. 2011.
StanoviskaRada kraje usnesením 1470/29/2011/RK ze dne 9. 9. 2011
rozhodla uzavřít darovací smlouvu dle materiálu RK-29-2011-02, př. 2 za podmínky rozhodnutí zastupitelstva kraje o uzavření smlouvy o spolupráci dle materiálu
RK-29-2011-02, př. 1;
doporučuje zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o spolupráci dle materiálu
RK-29-2011-02, př. 1.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
uzavřít smlouvu o spolupráci dle materiálu ZK-05-2011-97, př. 1.
Odpovědnost OŠMS, OPKŽÚ
Termín 31. 10. 2011