Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-05-2011-79

ZK-05-2011-79.doc  ZK-05-2011-79pr01.pdf
Číslo jednacíZK-05-2011-79
NázevŽádost obce Přibyslavice o poskytnutí dotace na výměnu vodovodního řadu
Zpracoval P. Bureš, R. Zvolánek
Předkládá J. Matějek
Popis problémuObec Přibyslavice požádala dne 1. 7. 2011 Kraj Vysočina o poskytnutí dotace na výměnu vodovodního řadu související s investiční akcí Kanalizace Přibyslavice - II. etapa . V několika úsecích došlo k souběhu stavby kanalizace se stávajícím vodovodním řadem, který byl již ve velmi špatném stavu, takže obec Přibyslavice byla nucena provést jeho výměnu. Žádost je přílohou č. 1 tohoto materiálu.
Návrh řešení Odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství navrhuje rozhodnout neposkytnout dotaci obci Přibyslavice z rozpočtu Kraje Vysočina na výměnu vodovodního řadu.
Kraj Vysočina nemá samostatný dotační titul na podporu výstavby a obnovy vodovodů pro veřejnou potřebu v obcích na území kraje. Podporu realizace staveb vodních děl určených k zásobování pitnou vodou kraj řeší pouze spolufinancováním ve výši 10 % nákladů staveb zařazených do příslušného dotačního programu Ministerstva zemědělství 129 180 Výstavba a obnova infrastruktury vodovodů a kanalizací II . Zároveň je odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství názoru, že v daném případě není splněno žádné z kritérií stanovených Kritérii pro posuzování žádostí obcí o poskytnutí dotace nebo půjčky Kraje Vysočina.
StanoviskaUsnesením č. 1423/27/2011/RK dne 30. 8. 2011 rada kraje doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout neposkytnout dotaci obci Přibyslavice z rozpočtu Kraje Vysočina na výměnu vodovodního řadu.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
Odpovědnost odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství
Termín 30. 9. 2011