Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-05-2011-53

NázevZměna usnesení 0090/02/2010/ZK -nabytí pozemku v k. ú. Kunemil
Zpracoval F. Vak
Předkládá L. Joukl
Popis problémuMateriál řeší změnu převodce pozemku zastavěného silnicí do vlastnictví kraje.
Zastupitelstvo Kraje Vysočina usnesením 0090/02/2010/ZK rozhodlo mimo jiné nabýt bezúplatným převodem pozemek par. č. 2004 ostatní plocha, silnice o výměře 2087 m2 v k. ú. a obci Kunemil z vlastnictví ČR - Pozemkového fondu České republiky do vlastnictví Kraje Vysočina.
Bezúplatné převedení pozemku do vlastnictví kraje mělo být dle sdělení PF ČR reálné a bezproblémové. V měsíci červenci tohoto roku sdělil PF ČR odboru majetkovému, že správa tohoto pozemku PF ČR nenáleží neboť předmětný pozemek byl zastavěn silnicí III/3478 před dnem 24. 6. 1991, tj. před účinností zákona č. 229/1991 Sb., o úpravě vlastnických vztahů k půdě a jinému zemědělskému majetku. Zaslaným sdělením byl odbor majetkový současně informován o uzavření souhlasného prohlášení a tím i převodu pozemku do hospodaření ČR - Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Tímto pak došlo k rozporu mezi vlastnickou osobou deklarovanou v usnesení a nyní v katastru nemovitostí vedeného katastrálním úřadem.
Návrh řešení OM navrhuje provést změnu usnesení tak, že v části usnesení 0090/02/2010/ZK zastupitelstvo kraje rozhoduje nabýt bezúplatným převodem pozemek par. č. 2004 ostatní plocha, silnice o výměře 2087 m2 v k. ú. a obci Kunemil z vlastnictví ČR - Pozemkového fondu České republiky do vlastnictví Kraje Vysočina se Pozemkový fond České Republiky - osoby vykonávající správu nahradí právnickou osobou Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových příslušného k hospodaření s tímto pozemkem. Zbylý text usnesení zůstane beze změn. Darovací smlouva není předkládána, neboť se jedná o standardní smlouvu.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout nahradit údaj původní právnické osoby údajem právnické osoby, která je v této době vedena na listu vlastnictví.
StanoviskaRada kraje usnesením 1408/27/2011/RK doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout změnit usnesení 0090/02/2010/ZK tak, že text:
Zastupitelstvo kraje rozhoduje nabýt bezúplatným převodem pozemek par. č. 2004 ostatní plocha, silnice o výměře 2087 m2 v k. ú. a obci Kunemil z vlastnictví ČR - Pozemkového fondu České republiky do vlastnictví kraje Vysočina
se nahrazuje textem:
Zastupitelstvo kraje rozhoduje nabýt bezúplatným převodem pozemek par. č. 2004 ostatní plocha, silnice o výměře 2087 m2 v k. ú. a obci Kunemil z vlastnictví ČR - Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových do vlastnictví Kraje Vysočina .
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
změnit usnesení 0090/02/2010/ZK tak, že text:
se nahrazuje textem:
Termín prosinec 2011