Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-05-2011-40

ZK-05-2011-40.doc  ZK-05-2011-40pr01.doc  ZK-05-2011-40pr02.doc  ZK-05-2011-40pr03.pdf
Číslo jednacíZK-05-2011-40
NázevMajetkoprávní příprava stavby III/3507 Havlíčkova Borová - 3. etapa
Zpracoval P. Krepčík
Předkládá L. Joukl
Popis problémuJedná se o majetkoprávní smlouvy k pozemkům trvale dotčeným stavbou kraje spolu s pozemky trvale dotčenými stavbou městyse Havlíčkova Borová v k.ú. Havlíčkova Borová.
Kraj Vysočina bude investorem rekonstrukce silnice III/3507 Havlíčkova Borová - 3. etapa. Spoluinvestorem některých objektů bude městys Havlíčkova Borová. Stavební úpravy budou provedeny od začátku obce Havlíčkova Borová cca po začátek náměstí a dále přiléhající úsek ul. K Vepřové (silnice III/35013). Navržené řešení má za cíl zrekonstruování ul. Havlíčkova a K Vepřové tak, aby technicky i architektonicky tento prostor odpovídal současným standardům. Provedením výše uvedené stavby dojde ke změně směrového řešení části úseku obou rekonstruovaných silnic. Tyto pozemky budou z části rekultivované a z části budou zastavěné chodníky městyse Havlíčkova Borová.
Návrh řešení Aby bylo možné požádat o vydání stavebního povolení na výše uvedenou stavbu a dále pro budoucí majetkoprávní vypořádání pozemků po ukončení stavby, je nutné s vlastníkem pozemků městysem Havlíčkova Borová uzavřít majetkoprávní smlouvy.
Odbor majetkový navrhuje zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít s městysem Havlíčkova Borová smlouvu o budoucí darovací smlouvě na pozemky ve vlastnictví městyse Havlíčkova Borová tvořící trvalý zábor stavby v rozsahu dle materiálu ZK-05-2011-40, př.1 a rozhodnout uzavřít s městysem Havlíčkova Borová smlouvu o budoucí darovací smlouvě na pozemky ve vlastnictví Kraje Vysočina v rozsahu dle materiálu ZK-05-2011-40, př. 2. Jde o části pozemků pod současnou silnicí, které však budou v rámci stavby zastavěné stavebními objekty jejichž investorem a vlastníkem bude městys Havlíčkova Borová. Jedná se o chodníky, parkovací stání, sjezdy na místní komunikace, veřejné osvětlení a opěrnou zeď. Uvedené části pozemků přestanou být silničními pozemky a pro Kraj Vysočina tak budou nepotřebné. Záměr budoucího darování pozemků ve vlastnictví Kraje Vysočina byl dle ust. § 18 odst. 1 zákona č. 129/2000 Sb.o krajích, v platném znění, zveřejněný na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina dne 5.8.2011.
Smlouvy nejsou předkládány z důvodu, že se jedná o standardní smlouvy.
StanoviskaRada kraje svým usnesením 1061/23/2011/RK doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít s městysem Havlíčkova Borová smlouvu o budoucí darovací smlouvě na části pozemků ve vlastnictví městyse Havlíčkova Borová tvořící trvalý zábor stavby v rozsahu dle materiálu RK-23-2011-04, př. 3 a uzavřít s městysem Havlíčkova Borová smlouvu o budoucí darovací smlouvě na části pozemků ve vlastnictví Kraje Vysočina v rozsahu dle materiálu RK-23-2011-04, př. 4. v k. ú. a obci Havlíčkova Borová.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
* uzavřít s městysem Havlíčkova Borová smlouvu o budoucí darovací smlouvě na převod části pozemků z vlastnictví městyse Havlíčkova Borová do vlastnictví Kraje Vysočina tvořících trvalý zábor stavby III/3507 Havlíčkova Borová - 3. etapa v rozsahu dle materiálu ZK-05-2011-40, př. 1;
* uzavřít s městysem Havlíčkova Borová smlouvu o budoucí darovací smlouvě na převod části pozemků z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví městyse Havlíčkova Borová v rozsahu dle materiálu ZK-05-2011-40, př. 2.
Odpovědnost OM
Termín 30. 11. 2011