Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-04-2011-82

ZK-04-2011-82.doc  ZK-04-2011-82pr01.pdf  ZK-04-2011-82pr02.pdf  ZK-04-2011-82pr03.doc
Číslo jednacíZK-04-2011-82
NázevDarování nemovitého majetku v k. ú. Třebíč
Zpracoval P. Dvořák
Předkládá L. Joukl
Popis problémuJedná se o darování budovy bývalé školy č.p. 56 v Třebíči včetně pozemku do vlastnictví města Třebíč.
Kraj Vysočina je mimo jiné vlastníkem budovy na ul. Leopolda Pokorného č.p. 56 v Třebíči, část obce Zámostí, na pozemku par. č. st. 195 a pozemku par. č. st. 195 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 561 m2. Nemovitosti přešly do vlastnictví kraje na základě Rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR č.j. 19644/2001 ze dne 26. 6. 2001 vydaného ve smyslu zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů v souvislosti s převzetím zřizovatelské působnosti Základní školy Třebíč, Cyrilometodějská 22, a graficky jsou znázorněny v materiálu ZK-04-2011-82, př. 1. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Třebíč jsou tyto nemovitosti zapsány na listu vlastnictví 7800 pro katastrální území Podklášteří a obec Třebíč. Nemovitosti se nachází při střední části města, místní část nazývána Zámostí - Židy. Jedná se o bývalý obytný dům postavený před cca 150 roky. V roce 1990 byl objekt rekonstruován pro potřeby zvláštní školy internátní včetně přístavby sociálního zařízení pro žáky školy. Následně byly provedeny stavební práce spojené s výměnou střešní konstrukce a střešní krytiny a snížením vlhkosti zdiva. Přes výše provedené opravy se v přízemí objektu objevuje sanitrace zdiva a klenuté stropní konstrukce. Objekt je napojen na základní inženýrské sítě včetně zemního plynu. Vytápění je ústřední s kotlem na zemní plyn. Půdorys přízemí budovy je stavebně ponížen o chodbu v pravé části objektu, chodba přináleží k sousednímu domu postaveném na par. č. st. 193. Jedná se o specifikum, které je v oblasti Třebíče, místní části Zámostí běžné.
Budova č.p. 56 včetně pozemku par. č. st. 195 byla zřizovací listinou předána k hospodaření Základní školy Cyrilometodějská 22, Třebíč. Škola budovu dlouhodobě nevyužívá s ohledem na snížení počtu tříd, nevyhovující podmínky umístnění učeben a odborných pracoven. S ohledem na stavebně technický stav objektu, jeho vnitřní dispoziční uspořádání a dislokaci objektu v rámci města Třebíče, je objekt nevyužitelný pro činnost jiných příspěvkových organizací zřizovaných krajem Vysočina.
Návrh řešení Budova č.p. 56 včetně pozemku jsou zbytným majetkem pro činnost Základní školy Třebíč, Cyrilometodějská 22, a jiných příspěvkových organizací zřizovaných krajem Vysočina.
O využití této budovy má zájem občanské sdružení VRÁTKA, o.s., Cyrilometoďějská 42/22, 674 01 Třebíč - Nové Dvory, IČO 22681841. Hlavním cílem činnosti občanského sdružení je integrace zdravotně postižených osob do společnosti ve všech oblastech s důrazem na začlenění na pracovním trhu. Aktivity občanského sdružení jsou podporovány i ze strany města Třebíč. Občasné sdružení má v úmyslu ucházet se o finanční podporu svých záměrů, včetně podpory stavebních úprav předmětného objektu, z Integrovaného operačního programu.
Kraj Vysočina dlouhodobě jednal s městem Třebíč ve věci majetkoprávních záležitosti mezi krajem Vysočina a městem Třebíč, ve věci vzájemných převodů nemovitého majetku. Okruhy záležitostí a návrhy jejich řešení byly specifikovány na jednání dne 5. 4. 2011, následně dále v podrobnostech konkretizovány a ve druhé polovině května 2011 bylo konečné znění záznamu podepsáno starostou města Třebíč MVDr. Pavlem Heřmanem a náměstkem hejtmana kraje Vysočina Ing. Liborem Jouklem (viz. materiál ZK-04-2011-82, př. 2). Na základě těchto závěrů je možné postupně předkládat samosprávným orgánům kraje Vysočina a města Třebíč návrhy na rozhodnutí. Náměstek hejtmana pro oblast dopravy a majetku Ing. Libor Joukl rozhodl o zveřejnění záměru darování budovy č.p. 56 část obce Zámostí na pozemku par. č. st. 195 a pozemku par. č. st. 195 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 561 m2, v katastrálním území Podklášteří a obci Třebíč, včetně součástí a příslušenství do vlastnictví města Třebíč na úřední desce Krajského úřadu kraje Vysočina.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout převést darem budovu na ul. Leopolda Pokorného č.p. 56 v Třebíči, část obce Zámostí, na pozemku par. č. st. 195 a pozemek par. č. st. 195 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 561 m2, včetně součástí a příslušenství v k. ú. Podklášteří a obci Třebíč, z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Třebíč a schválit dodatek Zřizovací listiny Základní školy Třebíč, Cyrilometodějská 22, kterým se upravuje rozsah majetku předaného k hospodaření.
StanoviskaRada kraje usnesením 1001/21/2011/RK vzala na vědomí rozhodnutí náměstka hejtmana pro oblast dopravy a majetku Ing. Libora Joukla ve věci zveřejnění záměru darování budovy č. p. 56 část obce Zámostí na pozemku par. č. st. 195 a pozemku par. č. st. 195 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 561 m2, v katastrálním území Podklášteří a obci Třebíč, včetně součástí a příslušenství, do vlastnictví města Třebíč na úřední desce Krajského úřadu kraje Vysočina a doporučila zastupitelstvu kraje:
* rozhodnout převést darem budovu na ul. Leopolda Pokorného č. p. 56 v Třebíči, část obce Zámostí, na pozemku par. č. st. 195 a pozemek par. č. st. 195 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 561 m2, včetně součástí a příslušenství v k. ú. Podklášteří a obci Třebíč, z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Třebíč;
* schválit dodatek č. 82 Zřizovací listiny Základní školy Třebíč, Cyrilometodějská 22, dle materiálu RK-21-2011-11, př. 3.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
dodatek č. 10 Zřizovací listiny Základní školy Třebíč, Cyrilometodějská 22, dle materiálu
ZK-04-2011-82, př. 3.
Termín 30. 6. 2011