Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-04-2011-28

NázevDarování nemovitostí v k. ú. Kozlov u Křižanova, obec Kozlov
Zpracoval J. Mrázková
Předkládá L. Joukl
Popis problémuMateriál řeší darování pozemku zastavěného místní komunikací do vlastnictví obce Kozlov.
Na odbor majetkový se obrátila obec Kozlov se žádostí o uzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu Opravy cesty - asfaltový koberec zčásti na pozemku kraje Vysočina Vzhledem k tomu, že stavba má být financována z dotačních prostředků, žadatel mimo smlouvu zakládající právo provést stavbu potřebuje k vyúčtování dotace i doklad o vlastnictví pozemku stavbou dotčeného. Stavbou bude dotčen pozemek par. č. 938/1 - ost. plocha, silnice v k.ú. Kozlov u Křižanova, obec Kozlov. Smlouva zakládající právo provést stavbu byla uzavřena dne 25. 5. 2011 a současně byl objednán geometrický plán na oddělení části tohoto pozemku zastavěného místní komunikací.
V souladu s usnesením 06016/14/2011/RK byl zveřejněn záměr darování části pozemku par. č. 938/1 v k.ú. Kozlov u Křižanova zastavěný místní komunikací do vlastnictví obce Kozlov.
Dle geometrického plánu č. 131-10/2011 byl z pozemku par. č. 938/1 oddělen nový pozemek par. č. 938/6 - ost. plocha, silnice o výměře 319 m2, který je určen k převodu
Pozemek par. č. 938/1 - ost. plocha, silnice v k.ú. a Kozlov u Křižanova, obec Kozlov je ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů ČR čj. 3796/2001-9-KM. Zřizovací listinou byl dán do hospodaření příspěvkové organizace kraje s názvem Krajská správa údržba silnic Vysočiny. Katastrální úřad pro Vysočinu, katastrální pracoviště Velké Meziříčí vede pozemek na LV 99 pro výše uvedené k.ú. a obec.
Návrh řešení OM navrhuje pozemek zastavěný místní komunikací do vlastnictví obce Kozlov darovat. Tomu předcházelo zveřejnění záměru darování pozemku na úřední desce krajského úřadu po zákonem stanovenou dobu. Pozemek neslouží jako pozemek silniční a je pro správce nepotřebný. Darování je v souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina - čl. II, odst. 2. Darovaný pozemek bude sloužit pro veřejně prospěšné účely a nebude užíván komerčně.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout darovat dotčený pozemek z vlastnictví kraje do vlastnictví obce Kozlov a schválit dodatek zřizovací listiny KSUSV, kterým bude upraven rozsah majetku předaného k hospodaření.
Smlouva není překládána, neboť se jedná o standardní darovací smlouvu.
StanoviskaUsnesením 0616/14/2011/RK rada kraje souhlasila se stavbou Oprava cesty - asfaltový koberec, kterou bude dotčen pozemek par. č. 938/1 - ost. plocha, silnice v k.ú. Kozlov u Křižanova, obec Kozlov a rozhodla uzavřít mezi krajem Vysočina a obcí Kozlov smlouvu zakládající právo provést stavbu, kterou bude dotčen pozemek par. č. 938/1 v k.ú. Kozlov u Křižanova, obec Kozlov a zveřejnit záměr darování části pozemku par. č. 938/1 v k.ú. Kozlov u Křižanova, obec Kozlov, zastavěné místní komunikací do vlastnictví obce Kozlov; současně doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem geometricky oddělenou část pozemku par. č. 938/1 v k.ú. Kozlov u Křižanova, obec Kozlov, zastavěnou místní komunikací z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Kozlov.
Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, provoz Žďár nad Sázavou ve svém stanovisku uvádí, že oddělení pozemku pod místní komunikací nic nebrání a souhlasí s převodem oddělené části na obec Kozlov.
ODSH nemá námitky proti darování oddělené části pozemku par. č. 938/1 zastavěné místní komunikací v k.ú. Kozlov u Křižanova do vlastnictví obce Kozlov.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
převést darem pozemek par. č. 938/6 - ost. plocha, silnice o výměře 319 m2, oddělený GP č. 131-10/2011 z pozemku par. č. 938/1- ost. plocha, silnice v k. ú. Kozlov u Křižanova, obec Kozlov z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Kozlov;
dodatek Zřizovací listiny č. 617 Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvková organizace dle materiálu ZK-04-2011-28, př. 1.
Termín 30. 10. 2011