Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-03-2011-36

ZK-03-2011-36.doc  ZK-03-2011-36pr01.doc  ZK-03-2011-36pr02.pdf
Číslo jednacíZK-03-2011-36
NázevDarování pozemku v k. ú. a obci Nyklovice
Zpracoval M. Slánský
Předkládá L. Joukl
Popis problémuJedná se o bezúplatný převod části pozemku.
Odbor majetkový obdržel dne 21. 5. 2007 od obce Nyklovice žádost o bezúplatný převod části pozemku par. č. 503 - ostatní plocha, silnice o výměře 9660 m2 v k. ú. a obci Nyklovice. Důvodem je ta skutečnost, že po vybudování nové silnice ve směru Sulkovec - Bystré je tato část využívána jako místní komunikace.
Katastrální úřad pro Vysočinu, Katastrální pracoviště Bystřice nad Pernštejnem, vede předmětný pozemek na listu vlastnictví č. 117 pro výše uvedené k. ú. a obec, kde je jako vlastník uveden kraj Vysočina a správa je zřízena pro organizaci s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace.
Předmětem převodu je pouze část, která se nachází v obci.
Z tohoto důvodu nechala obec Nyklovice vypracovat geometrický plán a tímto plánem č. 148-11/2011 byl z pozemku par. č. 503/2 oddělen nový pozemek par. č. 503/3 - ostatní plocha, silnice o výměře 1178 m2, vše v k. ú. Nyklovice. Od doby podání žádosti došlo z důvodu obnovy katastrálního operátu v daném katastrálním území k rodělení původního pozemku par. č. 503 na pozemky par. č. 503/1 a 503/2.
Pozemek par. č 503/2je zapsán na listu vlastnictví č. 117 pro k. ú. a obec Nyklovice u Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Bystřice nad Pernštejnem.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje dle článku II. odst. 3 písm. a) Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina bezúplatný převod části pozemku par. č. 503/2 v k. ú. a obci Nyklovice.
Převáděná část pozemku bude dodatkem zřizovací listiny vyjmuta z hospodaření příspěvkové organizace kraje Vysočina s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace.
Podmínka zveřejnění záměru darování pozemku na úřední desce krajského úřadu byla ke dni konání zastupitelstva kraje splněna. Po vydání rozhodnutí darovat výše uvedený pozemek do vlastnictví obce zastupitelstvem kraje a po podpisu smluvních stran bude smlouva předložena příslušnému katastrálnímu úřadu k provedení vkladu vlastnického práva do katastru nemovitostí. Povolením vkladu se smlouva stane účinná.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout darovat dle geometrického plánu č. 148-11/2011 nově vzniklý pozemek par. č. 503/3 - ostatní plocha, silnice o výměře 1178 m2 z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Nyklovice a schválit dodatek zřizovací listiny pro Krajskou správu a údržbu silnic Vysočiny, příspěvkovou organizaci.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace, souhlasí s převodem části pozemku.
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s převodem části pozemku.
Usnesením č. 1005/23/2007/RK rada kraje rozhodla zveřejnit záměr darovat část pozemku par. č. 503 a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout převést tuto část pozemkui darem obci Nyklovice.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
převést darem pozemek vzniklý dle geometrického plánu č. 148-11/2011 par. č. 503/3 - ostatní plocha, silnice o výměře 1178 m2 v k. ú. a obci Nyklovice, z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Nyklovice;
Dodatek č. 605 Zřizovací listiny Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace dle materiálu ZK-03-2011-36, př. 1.
Termín 30. 6. 2011