Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-01-2011-30

NázevMajetkoprávní vypořádání pozemků pod silnicí III/1316 Jihlava - Zborná
Zpracoval H. Zimolová
Předkládá L. Joukl
Popis problémuMateriál řeší nutnost vypořádání pozemků pod silnicí III/1316.
Kraj Vysočina byl investorem stavby - akce III/1316, Jihlava - rozšíření komunikace v úseku od křižovatky s komunikací III/1311 po obec Zborná, okres Jihlava . Stavba byla zařazena v příloze D1 rozpočtu kraje Vysočina na rok 2008 a rekonstrukcí bylo řešeno odstranění nevyhovujících prvků stávající komunikace. Uvedená komunikace má být dle uzavřené smlouvy o smlouvě budoucí darovací převedena do vlastnictví Statutárního města Jihlava.
Pro předání celé komunikace včetně pozemku trvá budoucí obdarovaný na provedení majetkoprávního vypořádání pozemků i pod částí komunikace ve Zborné, která nebyla dotčena stavbou.
Návrh řešení Odbor majetkový jednal s Povodím Vltavy, státní podnik, o možnostech převodu pozemku par. č. 299/1 - ostatní plocha o výměře 5 m2 v k. ú. Zborná a obci Jihlava z vlastnictví České republiky do vlastnictví kraje Vysočina. Výše uvedený státní podnik zaslal sdělení, že souhlasí s převodem vlastnických práv k citovanému pozemku s tím, že cena bude stanovena na základě znaleckého posudku, který nechá zpracovat prodávající - Povodí Vltavy, s.p., na náklady kupujícího kraje Vysočina.
Odbor majetkový navrhuje s ohledem na uvedené stanovisko, malou výměru pozemku a potřebu urychlení majetkoprávního vypořádání vykoupit pozemek par. č. 299/1 za cenu stanovenou znaleckým posudkem s připočtením nákladů na jeho pořízení.
StanoviskaRada kraje na svém zasedání č. 03/2011 konaném dne 17. 1. 2011 usnesením 0058/03/2011/RK doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt úplatně pozemek par. č. 299/1 - ostatní plocha o výměře 5 m2 v k. ú. Zborná a obci Jihlava z vlastnictví ČR - právo hospodaření s majetkem státu Povodí Vltavy, státní podnik, Praha 5, Holečkova 8, PSČ 150 24 do vlastnictví kraje Vysočina za cenu dle znaleckého posudku plus náklady na jeho vypracování
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
nabýt úplatně pozemek par. č. 299/1 - ostatní plocha o výměře 5 m2 v k. ú. Zborná a obci Jihlava z vlastnictví ČR - právo hospodaření s majetkem státu Povodí Vltavy, státní podnik, Praha 5, Holečkova 8, PSČ 150 24 do vlastnictví kraje Vysočina za cenu dle znaleckého posudku plus náklady na jeho vypracování.
Termín květen 2011