Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-01-2011-17

ZK-01-2011-17.doc  ZK-01-2011-17pr01.doc  ZK-01-2011-17pr02.pdf
Číslo jednacíZK-01-2011-17
NázevDarování pozemku v k. ú. a obci Znětínek
Zpracoval J. Mrázková
Předkládá L. Joukl
Popis problémuMateriál řeší žádost obce Znětínek o darování části pozemku sloužícího jako místní komunikace do vlastnictví obce Znětínek.
Na OM se obrátila obec Znětínek se žádostí o darovaní části pozemku par. č. 991/1 v k.ú. a obec Znětínek zastavěné silnicí III/3881, včetně části této komunikace. Obec uvádí, že požadovaná část pozemku slouží jako místní komunikace a obec má v úmyslu jí opravit. Na opravu chce využít dotační prostředky. OM se obrátila na Krajskou správu a údržbu silnic Vysočiny, provoz Žďár nad Sázavou, zda souhlasí s převodem části pozemku a dotčené komunikace do vlastnictví obce Znětínek. KSUSV souhlasí s převodem požadované části pozemku par. č. 991/1, komunikaci na této části pozemku však KSUSV nemá v evidenci a není tedy majetkem kraje a není třeba jí vyřazovat ze silniční sítě krajských silnic. Pro oddělení požadované části pozemku byl vyhotoven geometrický plán č. 169-282/2010, dle něhož předmětem darování bude pozemek par. č. 991/13 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 1 665 m2 v k.ú. a obci Znětínek.
Původním usnesení 1975/40/2010/RK rada kraje mimo jiné doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě mezi krajem Vysočina a obcí Znětínek, ve které se kraj zaváže darovat obci Znětínek část pozemku par. 991/1 sloužící jako místní komunikace z vlastnictví kraje do vlastnictví obce Znětínek. Toto znění bylo schváleno s ohledem na skutečnost, že obec chce na opravu komunikace čerpat dotační prostředky a k žádosti musí předložit doklad o vlastnictví, popř. budoucí darovací smlouvu na převod požadované části pozemku. Vzhledem k tomu, že obec dodala před přípravou materiálů do zastupitelstva geometrický plán na oddělení požadované části pozemku, odpadl důvod pro uzavírání budoucí darovací smlouvy a je možné přistoupit k uzavření vlastní darovací smlouvy.
Návrh řešení OM navrhuje zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Znětínek pozemek par. č. 991/3 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 1 665 m2, oddělený GP č. 169-282/2010 z pozemku par. č. 991/1 v k.ú. a obci Znětínek. Pozemek již neslouží jako silniční pozemek, je užíván jako místní komunikace, obec zajišťuje jeho údržbu a chce na ní čerpat dotační prostředky.
Darování je v souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina - čl. II, odst. 2. Darovaný pozemek bude sloužit pro veřejně prospěšné účely a nebude užíván komerčně. V případě kladného rozhodnutí o darování, bude pozemek vyjmut dodatkem zřizovací listiny z hospodaření Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace.
Zákonná podmínka pro převod výše uvedeného pozemku, tj. zveřejnění záměru darování části pozemku par. č. 991/1 v k.ú. a obci Znětínek na úřední desce krajského úřadu probíhá od 23. 12. 2010 a do dne jednání zastupitelstva kraje bude splněna.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout darovat do vlastnictví obce požadovanou část pozemku a schválit dodatek zřizovací listiny KSUSV, kterým se darovaný pozemek vyjme z hospodaření této organizace.
StanoviskaUsnesením 1975/40/2010/RK rada kraje rozhodla zveřejnit záměr darování části pozemku par. č. 991/1 - ost. plocha, silnice v k.ú. a obci Znětínek sloužící jako místní komunikace z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Znětínek a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě mezi krajem Vysočina a obcí Znětínek, ve které se kraj zaváže darovat obci Znětínek část pozemku par. 991/1 sloužící jako místní komunikace z vlastnictví kraje do vlastnictví obce Znětínek.
Usnesením 0062/03/2011/RK rada kraje rozhodla změnit usnesení 1975/40/2010/RK tak, že text doporučuje zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě mezi krajem Vysočina a obcí Znětínek, ve které se kraj zaváže darovat obci Znětínek část pozemku par. 991/1 sloužící jako místní komunikace z vlastnictví kraje do vlastnictví obce Znětínek , bude nahrazen textem doporučuje zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemek par. č. 991/3 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 1 665 m2, oddělený GP č. 169-282/2010 z pozemku par. č. 991/1 v k.ú. a obci Znětínek z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Znětínek
Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, provoz Žďár nad Sázavou souhlasí s darováním požadované části pozemku par. č. 991/1 v k.ú. a obci Znětínek, vzhledem k tomu, že nemá v evidenci na požadované části pozemku komunikaci, nelze jí převádět.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
převést darem pozemek par. č. 991/3 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 1 665 m2, oddělený GP č. 169-282/2010 z pozemku par. č. 991/1 v k. ú. a obci Znětínek z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Znětínek;
dodatek Zřizovací listiny č. 549 Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace dle materiálu ZK-01-2011-17, př. 1.
Termín 30. dubna 2011