Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2005-45

ZK-02-2005-45.doc  ZK-02-2005-45pr1.pdf  ZK-02-2005-45pr2 (1).txt  ZK-02-2005-45pr2.doc
Číslo jednacíZK-02-2005-45
NázevProjekt kraje do programu INTERREG III.A Česká republika - Rakousko
Zpracoval L. Oháňková
Předkládá M. Černá
Popis problému

Agroturistika a rekreační jezdectví se v posledních letech stává ve stále větším rozsahu oblíbeným způsobem aktivního trávení volného času, kterému se věnují jezdci všech věkových kategorií obou pohlaví. Narůstá počet zájemců o výcvik na jízdárnách, ale také o jednodenní či vícedenní putování v sedlech. Díky svému členitému terénu, množství kulturních i přírodních zajímavostí a vhodnému klimatu je kraj Vysočina vhodný pro tento druh turistiky. Vytvoření fungující sítě jezdeckých stezek a koňských stanic s potřebným zázemím je žádoucí i vzhledem k jejich plánovanému napojení na stávající nebo vznikající stezky v okolních regionech (Jihomoravský, Jihočeský a Pardubický kraj) a jejich plánované napojení na sousední státy, zejména pak na oblast Dolního Rakouska a Slovensko.

Návrh řešení

Odbor regionálního rozvoje (dále jen "ORR") připravil a na základě usnesení rady kraje Vysočina č. 0215/08/2005/RK ze dne 16. 2. 2005 předložil na Oddělení Sekretariátu Regionální rady Regionu soudržnosti NUTS II Jihovýchod návrh Žádosti o projekt "Terénní mapování sítě jezdeckých stezek a koňských stanic v kraji Vysočina" (dále jen "projekt") do opatření PI/M3 - Cestovní ruch a nabídka aktivit pro volný čas, programu INTERREG III.A Česká republika - Rakousko (materiál ZK-02-2005-45, př. 1).

Součástí žádosti o projekt byly také povinné přílohy (materiál ZK-02-2005-45, př. 2). Jednou z nich je vyjádření žadatele, že má a bude mít dostatečné finanční prostředky pro úspěšnou realizaci projektu, a to na plné krytí 100 % způsobilých výdajů projektu a to ve výši
Kč 998 000,-, slovy devětsetdevadesátosm tisíc. Tato částka bude muset být uhrazena nejdříve z rozpočtu kraje a až na základě předložených a zaplacených platebních dokladů bude zasláno na účet projektu 75 % prostředků ze strukturálních fondů a 5 % prostředků ze státního rozpočtu. Rozpis těchto částek je uveden v tabulce č. 1.

Podmínkou přidělení dotace z tohoto programu je také účast partnera z Rakouska na projektu.
Partnery projektu jsou za českou stranu:
* Občanské sdružení pro podporu jezdecké turistiky
* Jezdecký klub Bertík
* Jihomoravský kraj
* Jihočeský kraj
Partnery projektu za rakouskou stranu jsou:
* ARGE Grenznutzen
* Destination Waldviertel
* ARGE Pferderegion Nordwald
* Weinviertel Tourismus
* Reitverein Drosendorf

Celkové uznatelné náklady projektu činí Kč 998 000,-. Rozpis prostředků uvádí tabulka:

Tabulka č. 1: Rozpis prostředků na projekt
Zdroj financování
Částka vč. DPH (Kč)
Příspěvek Společenství
Národní veřejné zdroje

Z toho: Státní rozpočet
Krajský rozpočet

Zdroje celkem

Stanoviska

Stanoviska nebyla vyžádána.

Návrh usnesení

Zastupitelstvo kraje
závazek kraje na profinancování projektu "Terénní mapování sítě jezdeckých stezek a koňských stanic v kraji Vysočina" ve výši 100 % celkových uznatelných nákladů, to je 998 000,- Kč a
bere na vědomí
předložení projektu "Terénní mapování sítě jezdeckých stezek a koňských stanic v kraji Vysočina" na Oddělení Sekretariátu Regionální rady Regionu soudržnosti NUTS II Jihovýchod".
Odpovědnost odbor regionálního rozvoje
Termín 29. 3. 2005