Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-07-2010-55

NázevZměna zřizovací listiny příspěvkové organizace Ústav sociální péče Jinošov
Zpracoval V. Švarcová
Předkládá P. Krčál
Popis problémuKraj Vysočina je na úseku sociálních služeb zřizovatelem Ústavu sociální péče Jinošov, příspěvkové organizace (dále též ÚSP Jinošov ), jejíž zřizovací listina byla schválena usnesením č. 256/04/2003/ZK ze dne 23. 9. 2003 a upravena pěti pozdějšími dodatky.
Tato příspěvková organizace požádala v souvislosti s probíhající transformací zařízení a opuštěním areálu zámku odbor sociálních věcí o změnu zřizovací listiny v části název a sídlo organizace.
Nový název organizace vzešel z užšího výběru názvů, které navrhovali zaměstnanci a klienti. Prosba občanům o návrhy názvů byla uveřejněna již v létě také v periodiku Listy Náměště nad Oslavou a Facebooku ÚSP Jinošov. Z této veřejné výzvy ale žádný návrh nevzešel.
Navrhované názvy ze strany zaměstnanců a klientů byly: Šance, Oáza, Nový směr, Domky, Nový život, Vpřed, Proměny, Naděje, Nový začátek, Náš svět, Cesta za sluncem, Krok ke štěstí, Sluníčko a podobné zdrobněliky. Názvy připadající v úvahu - Naděje, Proměny, Domky, již používají neziskové organizace.
Zvolený název Domov bez zámku značí dvojí smysl. Jednak bez budovy zámku a dále bez zamčených hlavních vchodových dveří. Značí svobodu, ale také: Vstupte, je otevřeno, nemáme co skrývat a rádi vás přivítáme.
Návrh řešení Požadavek uvedené příspěvkové organizace byl formou dodatku zapracován do stávajícího znění zřizovací listiny. Změna je v příloze pro přehlednost vyznačena. Zastupitelstvu kraje se navrhuje schválit znění tohoto dodatku, obsaženého v materiálu ZK-07-2010-55, př. 1. Účinnost změny je navrhována k 1. 1. 2011.
StanoviskaRada kraje usnesením č. 1835/38/2010/RK ze dne 29. 11. 2010 doporučila zastupitelstvu kraje
* schválit Dodatek č. 6 Zřizovací listiny Ústavu sociální péče Jinošov, příspěvkové organizace, dle materiálu RK-38-2010-93, př. 1;
* uložit odboru sociálních věcí zajistit podání návrhu na zápis změny do obchodního rejstříku.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
Dodatek č. 6 Zřizovací listiny Ústavu sociální péče Jinošov, příspěvkové organizace, dle materiálu ZK-07-2010-55, př. 1;
ukládá
Odpovědnost odbor sociálních věcí