Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-06-2010-35

NázevUzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě - k. ú. Nové Město na Moravě
Zpracoval J. Mrázková
Předkládá L. Joukl
Popis problémuMateriál řeší uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě na část pozemku pro stavbu chodníku, jejímž investorem je město Nové Město na Moravě.
Na odbor majetkový se obrátilo město Nové Město na Moravě se žádostí o uzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu chodníku na ul. Křičkova zčásti na pozemku kraje Vysočina a současně uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě na zastavěnou část pozemků par. č. 1058 a par. č. 136/4 v k.ú. a obci Nové Město na Moravě. Vzhledem k tomu, že stavba chodníku má být financována z dotačních prostředků, žadatel mimo smlouvu zakládající právo provést stavbu potřebuje k žádosti o dotaci i smlouvu o budoucí darovací smlouvě.
Smlouva zakládající právo provést stavbu byla uzavřena 16. 9. a 23. 9. 2010.
Pozemky par. č. 1058 a par. č. 136/4 v k.ú. a obci Nové Město na Moravě jsou ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů ČR čj. 3796/2001-9-KM. Zřizovací listinou byly dány do hospodaření příspěvkové organizace kraje s názvem Krajská správa údržba silnic Vysočiny. Katastrální úřad pro Vysočinu, katastrální pracoviště Žďár nad Sázavou vede tyto pozemky na LV 4550 pro k.ú. a obec Nové Město na Moravě.
Návrh řešení OM navrhuje, s ohledem na skutečnost, že stavba má být financována z dotačních prostředků, uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě, na základě které by po realizaci stavby byly skutečně zastavěné části pozemků převedeny do vlastnictví města Nové Město na Moravě. Předpokladem pro uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě je zveřejnění záměru darování části pozemků par. č. 1058 a par. č. 136/4 do vlastnictví města Nové Město na Moravě na úřední desce krajského úřadu, zveřejnění proběhlo ve dnech 17. 9. - 18. 10. 2010.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě mezi krajem Vysočina a městem Nové Město na Moravě na chodníkem zastavěnou část pozemků par. č. 1058 a par. č. 136/4 v k.ú. a obci Nové Město na Moravě.
StanoviskaUsnesením 1266/27/2010/RK rada kraje souhlasila se stavbou Chodník - ulice Křičkova v Nové Městě na Moravě, kterou budou dotčeny pozemky par. č. 1058 a par. č. 136/4 v k. ú. a obci Nové Město na Moravě a rozhodla: uzavřít mezi krajem Vysočina a městem Nové Město na Moravě smlouvu zakládající městu Nové Město na Moravě právo provést stavbu Chodník - ulice Křičkova v Nové Městě na Moravě, kterou budou dotčeny pozemky par. č. 1058 a par. č. 136/4 v k. ú. a obci Nové Město na Moravě, zveřejnit záměr darování části pozemků par. č. 1058 a par. č. 136/4 v k. ú. a obci Nové Město na Moravě zastavěných stavbou Chodník - ulice Křičkova v Nové Městě na Moravě, jejímž investor je město Nové Město na Moravě a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít mezi krajem Vysočina a městem Nové Město na Moravě smlouvu o budoucí darovací smlouvě, ve které se kraj Vysočina zaváže převést darem části pozemků par. č. 1058 a par. č. 136/4 v k. ú. a obci Nové Město na Moravě zastavěných stavbou Chodník - ulice Křičkova v Nové Městě na Moravě do vlastnictví města Nové Město na Moravě a město Nové Město na Moravě se zaváže uvedené pozemky do svého vlastnictví přijmout.
Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, provoz Žďár nad Sázavou souhlasí s budoucím darováním chodníkem zastavěné části pozemků par. č. 1058 a par. č. 136/4 v k. ú. a obci Nové Město na Moravě.
ODSH nemá námitky proti uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě na části pozemků par. č. 1058 a par. č. 136/4 v k. ú. a obci Nové Město na Moravě.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
Termín 31. 12. 2010