Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-06-2010-33

ZK-06-2010-33.doc  ZK-06-2010-33pr01.pdf
Číslo jednacíZK-06-2010-33
NázevUzavření smlouvy o budoucí kupní smlouvě v k. ú. a obci Jihlava - Centrum popularizace vědy Vysočina
Zpracoval Z. Berka, J. Mrázková
Předkládá L. Joukl
Popis problémuKraj Vysočina připravuje projekt Centrum popularizace vědy Vysočina. Projekt se uchází o spolufinancování z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace. Na projekt je vydáno územní rozhodnutí a v současné době se intenzivně pracuje na dalších stupních projektové dokumentace. Žádost o vydání stavebního povolení byla podána na příslušný správní orgán. Pro úspěšné dokončení stavebního řízení je potřebné uzavřít Smlouvu o budoucí smlouvě kupní a o spolupráci a součinnosti při realizaci plynárenského zařízení a Smlouvu o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene a souhlasu se zřízením stavby. Tyto smlouvy jsou nutné pro vydání stanoviska vlastníka distribuční plynárenské soustavy ke stavebnímu povolení. Uzavření smlouvy o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene již bylo projednáno radou kraje - usnesení 1574/33/2010/RK a smlouva je připravována.
Návrh řešení OM navrhuje uzavřít smlouvu o budoucí kupní smlouvě a o spolupráci a součinnosti při realizaci plynárenského zařízení.
Tato smlouva řeší budoucí závazek smluvních stran (Vysočina jako investor a JMP Net, s. r. o. jako provozovatel distribuční soustavy) o budoucím prodeji STL plynovodu DN 90 o délce 74 m a přípojek DN 50 o délce 3 m za dohodnutou cenu ve výši 183 000 Kč. Smlouva dále upravuje součinnost smluvních stran při přípravě a výstavbě, předání plynovodního zařízení a jeho uvedení do provozu.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí kupní smlouvě a o spolupráci a součinnosti při realizaci plynárenského zařízení, v níže se JMP Net, s. r. o. jako provozovatel distribuční soustavy zaváže od kraje Vysočina odkoupit výše popsané plynárenské zařízení za dohodnutou kupní cenu.
StanoviskaUsnesením 1574/33/2010/RK rada kraje rozhodla uzavřít Smlouvu o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene a souhlasu se zřízením stavby STL plynovod - Jihlava, multifunkční objekt, ul. Ke Skalce včetně jeho součástí, příslušenství, opěrných a vytyčovacích bodů v rámci akce Centrum popularizace vědy Vysočina mezi krajem Vysočina jako budoucím povinným z věcného břemene a JMP Net, s. r. o. se sídlem Plynárenská 499/1, 657 02 Brno, IČ 27689841 jako budoucím oprávněným z věcného břemene k pozemkům par. č. 3939/1, 3939/2, 3940 v k. ú. Jihlava za jednorázovou úhradu 500 Kč a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít mezi krajem Vysočina a JMP Net, s. r. o., Plynárenská 499/1, 657 02 Brno, IČ: 27689841 smlouvu o budoucí kupní smlouvě a o spolupráci a součinnosti při realizaci plynárenského zařízení, na základě které bude uzavřena kupní smlouva na prodej nově vybudovaného středotlakového plynovodu v délce cca 74 m a plynovodní přípojky v délce cca 3 m a v k. ú. a obci Jihlava za dohodnutou kupní cenu 183 000 Kč v rámci akce Centrum popularizace vědy Vysočina.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
uzavřít mezi krajem Vysočina na straně budoucího prodávajícího a JMP Net, s. r. o., Plynárenská 499/1, 657 02 Brno, IČ: 27689841 na straně budoucího kupujícího smlouvu o budoucí kupní smlouvě a o spolupráci a součinnosti při realizaci plynárenského zařízení, na základě které bude uzavřena kupní smlouva na prodej nově vybudovaného středotlakového plynovodu v délce cca 74 m a plynovodní přípojky v délce cca 3 m a v k. ú. a obci Jihlava za dohodnutou kupní cenu 183 000 Kč v rámci akce Centrum popularizace vědy Vysočina.
Termín 31. 12. 2010