Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2005-44

Zpracoval P. Kolář
Předkládá F. Dohnal
Popis problému

Obec Horní Rápotice se obrátila dopisem ze dne 5. 1. 2005 na hejtmana kraje se žádostí o přidělení dotace na opravu víceúčelové komunikace. Předmětná komunikace spojuje dle žádosti obec Horní Rápotice s místní částí Hájek obce Kaliště. Jedná se zřejmě o místní komunikaci do místní části Háj obce Kaliště vedoucí v délce 510 m v katastru obce Horní Rápotice. Dle přiložené nabídkové kalkulace jsou finanční náklady opravy vyčísleny na 573 tis. Kč pro úsek ležící v katastru obce Horní Rápotice.
Návrh řešení

Rozpočet kraje Vysočina nepočítá s dotacemi obcím na úhradu jejich provozních nebo investičních nákladů. OM je názoru, že v daném případě není splněno žádné z kritérií stanovených "Kritérii pro posuzování žádostí obcí o dotace nebo půjčky" schválených zastupitelstvem kraje usnesením 130/06/2002/ZK. Obec má možnost požádat o dotaci na tuto akci z Programu obnovy venkova.
Dle zjištění OM obec Kaliště podala žádost o dotaci na opravu části místní komunikace v katastru obce Kaliště v rámci vyhlášených grantových programů Fondu Vysočiny, avšak neúspěšně.
Vzhledem k výše uvedenému návrh předpokládá zamítnout žádost obce.
Stanoviska

Rada kraje usnesením 0340/12/2005/RK doporučila zastupitelstvu kraje zamítnout žádost obce Horní Rápotice o poskytnutí dotace na opravu víceúčelové komunikace Horní Rápotice - Háj.
Dle stanoviska odboru regionálního rozvoje je možné žádat ta tuto akci dotaci z Programu obnovy venkova.

Návrh usnesení

Zastupitelstvo kraje
zamítá
žádost obce Horní Rápotice o poskytnutí dotace na opravu víceúčelové komunikace Horní Rápotice - Háj a
ukládá
krajskému úřadu žadatele o zamítnutí žádosti vyrozumět.
Termín duben 2005