Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2005-41

ZK-02-2005-41.doc
Číslo jednacíZK-02-2005-41
NázevŽádost obce Budkov o poskytnutí finančního příspěvku
Zpracoval P. Kolář
Předkládá F. Dohnal
Popis problému

Obec Budkov se obrátila dopisem ze dne 20. 2. 2005 na kraj Vysočinu se žádostí o poskytnutí finančního příspěvku na stavební úpravy a přístavbu kuchyně základní školy. Dle žádosti je na akci zpracována projektová dokumentace, podle které jsou náklady vyčísleny na
302 tis. Kč. Starosta odůvodňuje žádost tím, že rozpočet obce zatěžují splátky Svazku obcí Třebíč na stavbu vodovodu a náklady na odstraňování nepředvídatelných škod na majetku obce v důsledku přívalových dešťů v uplynulých letech.

Návrh řešení

Rozpočet kraje Vysočina nepočítá s dotacemi obcím na úhradu jejich provozních nebo investičních nákladů. OM je názoru, že v daném případě není splněno žádné z kritérií stanovených "Kritérii pro posuzování žádostí obcí o dotace nebo půjčky" schválených zastupitelstvem kraje usnesením 130/06/2002/ZK. Obec má možnost požádat o dotaci na tuto akci z Programu obnovy venkova. Dle sdělení ORR obec v letošním roce nepodala žádnou žádost o dotaci z POV.
Vzhledem k výše uvedenému návrh předpokládá zamítnout žádost obce.
Stanoviska

Rada kraje usnesením 0289/11/2005/RK doporučila zastupitelstvu kraje zamítnout žádost obce Budkov o poskytnutí finančního příspěvku na stavební úpravy a přístavbu kuchyně základní školy.
Dle stanoviska odboru regionálního rozvoje je možné žádat ta tuto akci dotaci z Programu obnovy venkova.

Návrh usnesení

Zastupitelstvo kraje
zamítá
žádost obce Budkov o poskytnutí finančního příspěvku na stavební úpravy a přístavbu kuchyně základní školy a
ukládá
krajskému úřadu žadatele o zamítnutí žádosti vyrozumět.
Termín duben 2005