Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-04-2010-32

ZK-04-2010-32.doc  ZK-04-2010-32pr1.doc  ZK-04-2010-32pr2.pdf
Číslo jednacíZK-04-2010-32
NázevDarování vodovodního a kanalizačního řadu na ulici Manželů Curieových v Třebíči
Zpracoval J. Mrázková
Předkládá L. Joukl
Popis problémuMateriál řeší záměr kraje darovat do vlastnictví města Třebíč vodovodní a kanalizační řad na ulici Manželů Curieových v Třebíči.
Již v roce 2004 rada kraje usnesením 0120/05/2004/RK schválila zveřejnění záměru darovat městu Třebíč veřejné osvětlení, komunikaci a kanalizaci v oblasti ulice Manž. Curieových.
Usnesením 0341/05/2007/ZK zastupitelstvo kraje rozhodlo mimo jiné darovat z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Třebíč veřejné osvětlení a stavbu komunikace, zpevněných ploch a chodníků na ulici manželů Curieových. V souladu s tímto zněním byly vyhotoveny darovací smlouvy a nemovitosti přešly do vlastnictví města Třebíč.
Nedořešenou zůstává záležitost převodu kanalizačního a vodovodního řadu nacházejícího se na ulici manželů Curieových. Kraj Vysočina chce i tyto inženýrské sítě převést do vlastnictví města Třebíč.
Všechny výše uvedené inženýrské sítě se dostaly do majetku bývalé státní střední školy v důsledku nedobře provedené delimitace majetku celého školského a sportovního komplexu, který byl vybudován v souvislosti s výstavbou jaderné elektrárny Dukovany.
Návrh řešení OM navrhuje rozhodnout o darování vodovodního řadu v délce cca 489 m, včetně zemních hydrantů a kanalizačního řadu v celkové délce 998 m nacházející se na ulici Manželů Curieových do vlastnictví města Třebíč. Rozhodnutí o převodu předcházelo zveřejnění záměru darovat vodovodní a kanalizační řad z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Třebíč na úřední desce. Rada města Třebíč doporučila zastupitelstvu města dar přijmout.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout darovat tento vodovodní řad a kanalizační řad z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Třebíč.
StanoviskaUsnesením 0728/15/2010/RK rada kraje rozhodla zveřejnit na úřední desce krajského úřadu záměr darovat vodovodní řad v délce cca 489 m, včetně zemních hydrantů nacházející se na ulici Manželů Curieových v Třebíči z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Třebíč a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat vodovodní a kanalizační řad nacházející se na ulici Manželů Curieových v Třebíči z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Třebíč.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
převést darem vodovodní řad v celkové délce cca 479 m v členění potrubí PE 90 - délka 110 m, potrubí PE-110 - délka 179 m a potrubí PE-125 - délka 200 m včetně 7-mi zemních hydrantů a kanalizační řad v celkové délce 998 m v členění stoka A - délka 487 m, stoka A-1 - délka 172 m, stoka A-2 - délka 150,5 m, stoka A-2-1 - délka 20,5 m, stoka A-3 - délka 139 m, stoka A-3-1 - délka 29 m, nacházející se na ulici Manželů Curieových v Třebíči z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Třebíč.
Dodatek č. 5 Zřizovací listiny Střední průmyslové školy Třebíč dle materiálu ZK-04-2010-32, př. 1.
Termín 30. září 2010