Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-03-2010-26

ZK-03-2010-26.doc  ZK-03-2010-26pr1.doc  ZK-03-2010-26pr2.pdf
Číslo jednacíZK-03-2010-26
NázevPřijetí daru pozemku v k. ú. a obci Humpolec
Zpracoval M. Jaroš
Předkládá L. Joukl
Popis problémuTento materiál projednává přijetí daru pozemku v k. ú. a obci Humpolec zastavěného silnicí II/129 z vlastnictví ČR a příslušnosti hospodařit s majetkem státu pro Ředitelství silnic a dálnic ČR do vlastnictví kraje Vysočina.
Kraj Vysočina v roce 2005 v k. ú. a obci Humpolec vybudoval podél části silnice II/129 protihlukové stěny. Součástí této akce byla i částečná úprava trasy silnice II/129. KSÚS Vysočiny, příspěvková organizace následně v roce 2007 provedla výměnu asfaltů a úpravu kanalizačních vpustí na části silnice II/129 a to od nově vybudované kruhové křižovatky se silnicí I/34 až po křižovatku se silnicí II/347 u supermarketu Plus (dnes Penny market).
Odbor majetkový (dále jen OM) po dokončení uvedených rekonstrukcí nechal zaměřit celou silnici II/129 v k. ú. a obci Humpolec geometrickým plánem č. 2839-29/2008 (již je zapsán v katastru nemovitostí). V úseku, kde geometrický plán neodhalil žádnou změnu trasy, OM objednal vyhotovení kopie katastrální mapy.
Na základě kopie této katastrální mapy OM zjistil, že pozemek par. č. 2490/5 - ostatní plocha, silnice o výměře 2 368 m2 v k. ú. a obci Humpolec je zastavěn popsaným tělesem silnice II/129, které je ve vlastnictví kraje Vysočina. Katastrální úřad pro Vysočinu, Katastrální pracoviště Pelhřimov vede jako vlastníka tohoto pozemku Českou republiku, kdy příslušnost hospodařit s majetkem státu má Ředitelství silnic a dálnic ČR.
Návrh řešení OM navrhuje nabýt darem pozemek par. č. 2490/5 v k. ú. a obci Humpolec z vlastnictví ČR a příslušnosti hospodařit s majetkem státu pro ŘSD ČR do vlastnictví kraje Vysočina.
Ve smyslu návrhu bude upraven rozsah majetku předaného k hospodaření KSÚSV.
Návrh usnesení předpokládá nabýt darem pozemek do vlastnictví kraje a schválit dodatek zřizovací listiny.
StanoviskaUsnesením č. 0546/12/2010/RK ze dne 20. 4. 2010 rada kraje doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt darem pozemek par. č. 2490/5 - ostatní plocha, silnice o výměře 2 368 m2 v k. ú. a obci Humpolec z vlastnictví České republiky a příslušnosti hospodařit s majetkem státu pro Ředitelství silnic a dálnic ČR do vlastnictví kraje Vysočina.
Krajská správa a údržba silnic Vysočiny souhlasí s nabytím pozemku do vlastnictví kraje.
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s nabytím pozemku do vlastnictví kraje.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
nabýt darem pozemek par. č. 2490/5 - ostatní plocha, silnice o výměře 2 368 m2 v k. ú. a obci Humpolec z vlastnictví České republiky a příslušnosti hospodařit s majetkem státu pro Ředitelství silnic a dálnic ČR do vlastnictví kraje Vysočina, s tím, že předmětné nemovitosti nebude využívat ke komerčním či jiným výdělečným účelům on sám, ani je nebude k takovým účelům pronajímat, nepřevede do vlastnictví třetích osob ani je jinak nezcizí po dobu nejméně deseti let a nezatíží je během této doby zřízením zástavního práva;
dodatek č. 458 Zřizovací listiny Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace dle materiálu ZK-03-2010-26, př. 1.
Termín 31. 12. 2010