Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2010-75

NázevProjekt Kvalita 10
Zpracoval I. Hanáková Kosourová, S. Lemperová, I. Fryšová
Předkládá M. Hyský
Popis problémuJedná se o schválení účasti kraje Vysočina v projektu Kvalita 10 v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, prioritní osa - Veřejná správa a veřejné služby, oblast podpory - Posilování institucionální kapacity a efektivnosti veřejné správy, číslo výzvy - 57, název výzvy - Výzva pro předkládání GP 4.1 - Řízení lidských zdrojů v úřadech územních samosprávných celků.

Hlavní cíle projektu jsou:
- zdokonalit a současně zefektivnit řízení lidských zdrojů na Krajském úřadě kraje Vysočina (dále jen KrÚ kraje Vysočina ),
- rozšířit moderní ICT na KrÚ, zavést a využívat komplexní softwarovou podporu pro činnosti při řízení lidských zdrojů,
- podpořit osobní rozvoj zaměstnanců s důrazem na rozvoj manažerských kompetencí a dispozic u vedoucích pracovníků,
- nastavit systém vzdělávání a vytvořit podmínky pro jeho optimální realizaci.

Aktivity jsou uvedeny v materiálu ZK-02-2010-75, př. 1. (příloha je neveřejná).
Navrhované aktivity jsou v souladu a doplňující k aktivitám projektu Kvalita 09, který byl předložen krajem Vysočina do OPLZZ, číslo výzvy - 42 v roce 2009 a získal podporu. Datum ukončení výzvy a tedy možnosti podání projektu je nejpozději do 30. 3. 2010 s tím, že výzva je kontinuální do vyčerpání alokovaných prostředků, proto je nutné projekt předložit co nejdříve. Žádost k projektu byla podána na Ministerstvu vnitra České republiky dne
12. 3. 2010. Pokud Zastupitelstvo kraje Vysočina neschválí na svém zasedání, které proběhne dne 23. 3. 2010, spolufinancování projektu, realizace projektu bude ukončena - žádost bude stažena.
Začátek realizace projektu je plánován předběžně na září 2010. Délka projektu je plánována na 24 měsíců. Celkový rozpočet projektu bude činit přibližně 9 865 104,- Kč, spolufinancování projektu krajem bude max. 1 479 766,- Kč (tj. 15 %). V současné době se projekt připravuje a tato částka bude do projednávání tohoto materiálu Zastupitelstvem kraje Vysočina upřesněna.
Návrh řešení Oddělení řízení lidských zdrojů Krajského úřadu kraje Vysočina a Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina navrhují schválit přípravu projektu Kvalita 10 v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, prioritní osa - Veřejná správa a veřejné služby, oblast podpory - Posilování institucionální kapacity a efektivnosti veřejné správy, číslo výzvy - 57, název výzvy - Výzva pro předkládání GP 4.1 - Řízení lidských zdrojů v úřadech územních samosprávných celků.
StanoviskaOdbor ekonomický: Je předpoklad, že v době realizace projektu a nároku na finanční prostředky již bude Fond strategických rezerv zcela vyčerpán, v tom případě bude muset kraj využít ke spolufinancování projektu cizích zdrojů (kontokorentního úvěru).

Rada kraje Vysočina usnesením č. 0252/06/2010/RK
schválila
* účast kraje Vysočina v projektu Kvalita 10 v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, prioritní osa - Veřejná správa a veřejné služby, oblast podpory - Posilování institucionální kapacity a efektivnosti veřejné správy, číslo výzvy - 57, název výzvy - Výzva pro předkládání GP 4.1 - Řízení lidských zdrojů v úřadech územních samosprávných celků s tím, že pokud zastupitelstvo kraje neschválí převod finančních prostředků z Fondu strategických rezerv nebo z cizích zdrojů ve finančním objemu max. 9 866 000,- Kč na zvláštní účet kraje určený na přípravu a realizaci projektu Kvalita 10 , bude realizace projektu ukončena;
* rozpočtové opatření spočívající ve zvýšení kapitoly Regionální rozvoj, § 3299 Ostatní záležitosti vzdělávání, o částku 56 000,- Kč určenou na přípravu projektové žádosti projektu Kvalita 10 za současného snížení kapitoly Rezerva a rozvoj kraje, § 6409 Ostatní činnosti j. n., položky Péče o lidské zdroje a majetek kraje o částku 56 000,- Kč;
doporučila
zastupitelstvu kraje schválit převod finančních prostředků z Fondu strategických rezerv nebo z cizích zdrojů ve finančním objemu max. 9 866 000,- Kč na zvláštní účet kraje určený na přípravu a realizaci projektu Kvalita 10 s tím, že finance budou uvolňovány postupně dle aktuální potřeby projektu;
uložila
Oddělení řízení lidských zdrojů Krajského úřadu kraje Vysočina a Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina připravit projektovou žádost projektu Kvalita 10 do Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, prioritní osa - Veřejná správa a veřejné služby, oblast podpory - Posilování institucionální kapacity a efektivnosti veřejné správy, číslo výzvy - 57, název výzvy - Výzva pro předkládání GP 4.1 - Řízení lidských zdrojů v úřadech územních samosprávných celků a předložit ji Ministerstvu vnitra ČR k posouzení.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
převod finančních prostředků z Fondu strategických rezerv nebo z cizích zdrojů ve finančním objemu max. 9 866 000,- Kč na zvláštní účet kraje určený na přípravu a realizaci projektu Kvalita 10 s tím, že finance budou uvolňovány postupně dle aktuální potřeby projektu.
Odpovědnost OŘLZ, ORR
Termín 30. 3. 2010