Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2010-57

ZK-02-2010-57.doc
Číslo jednacíZK-02-2010-57
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření v kapitole Školství, mládeže a sportu - dotace v rámci Rozvojového programu podpory přípravy sportovních talentů na školách s oborem gymnázium a gymnázium se sportovní přípravou
Zpracoval Z. Nevrkla
Předkládá M. Kružíková
Popis problémuRozhodnutím o poskytnutí neinvestiční dotace na rok 2010 č.j. 1106/2010-50_SG_630 schválilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR (dále jen MŠMT ČR) předběžnou dotaci v rámci Rozvojového programu podpory přípravy sportovních talentů na školách s oborem gymnázium a gymnázium se sportovní přípravou ve výši 622 000 Kč. Jedná se o účelovou dotaci na 1. čtvrtletí 2010 pro Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě a pro Gymnázium Jihlava. Dotaci lze použít:
- na sportovní přípravu sportovců - kmenových žáků gymnázia (náklady na soustředění a přípravné akce, trenérské, zdravotní, metodické a servisní zabezpečení, nájemné prostor pro zabezpečení sportovní přípravy, vybavení sportovními potřebami, příspěvek na regeneraci žáků)
- na zabezpečení trenérů, pedagogických pracovníků a členů realizačních týmů (mzdové náklady, povinné odvody, náhrady mezd)
- na zabezpečení sportovců, trenérů, pedagogických pracovníků a členů realizačního týmu (cestovné, víza, náklady na dopravu osob a materiálu, ubytování, stravování) a u škol pojištění.
Návrh řešení Zastupitelstvu kraje je navrhováno vzít na vědomí přidělení účelových prostředků Gymnáziu Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě ve výši 298 500 Kč a přidělení účelových prostředků Gymnáziu Jihlava ve výši 323 500 Kč na 1. čtvrtletí 2010 na realizaci Rozvojového programu podpory přípravy sportovních talentů na školách s oborem gymnázium a gymnázium se sportovní přípravou.
StanoviskaRada kraje projednala materiál dne 16. 2. 2010 s usnesením č. 0244/06/2010/RK:
Rada kraje
* rozpočtové opatření spočívající ve zvýšení příjmů (položka 4116 Ostatní neinvestiční přijaté transfery ze státního rozpočtu) a zvýšení výdajů (kapitola Školství, mládeže a sportu, § 3128 Sportovní školy - gymnázia) rozpočtu kraje o účelovou neinvestiční dotaci MŠMT ČR v rámci Rozvojového programu podpory přípravy sportovních talentů na školách s oborem gymnázium a gymnázium se sportovní přípravou ve výši 622 000 Kč dle materiálu RK-06-2010-31;
* zvýšení závazného ukazatele Příspěvek na provoz Gymnáziu Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě, IČ 48895512, o částku 298 500 Kč;
* zvýšení závazného ukazatele Příspěvek na provoz Gymnáziu Jihlava, IČ 60545984, o částku 323 500 Kč;
doporučuje
zastupitelstvu kraje vzít na vědomí přidělení účelových prostředků Gymnáziu Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě ve výši 298 500 Kč a přidělení účelových prostředků Gymnáziu Jihlava ve výši 323 500 Kč na 1. čtvrtletí 2010 na realizaci Rozvojového programu podpory přípravy sportovních talentů na školách s oborem gymnázium a gymnázium se sportovní přípravou.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
bere na vědomí
Odpovědnost odbor školství, mládeže a sportu, ekonomický odbor
Termín březen 2010