Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2010-18

NázevNabytí daru komunikace - k. ú. a obec Božejov
Zpracoval J. Mrázková
Předkládá L. Joukl
Popis problémuMateriál řeší nabytí daru komunikace od městyse Božejov do vlastnictví kraje Vysočina.
Usnesením 0472/06/2009/ZK rozhodlo zastupitelstvo kraje nabýt darem vyřazený úsek silnice I/34 v úseku od křižovatky se silnicí III/03410 po nové napojení na silnici I/34 ve směru na Ústrašín v délce 1,098 km včetně všech součástí a příslušenství z vlastnictví ČR - Ředitelství silnic a dálnic ČR do vlastnictví kraje Vysočina. Darovací smlouva byla uzavřena dne 7. 12. 2009 a 7. 1. 2010 s tím, že tento úsek silnice byl předán dodatkem zřizovací listiny
k hospodaření Krajské správě a údržbě silnic Vysočina.
Následně se na OM obrátil městys Božejov s nabídkou daru nově vybudované komunikace od napojení na novou trasu silnice I/34 směrem na Božejov v délce 349 m (původní staničení 74,611 - 74,262). Uvedený úsek silnice převzal protokolárně městys Božejov od Ředitelství silnic a dálnic ČR jako část místní komunikace, neboť vyřazený úsek silnice I/34, vlastníkem kterého se stal kraj Vysočina, byl původně určen k převodu do vlastnictví městyse Božejov jako místní komunikace.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje předmětnou komunikaci od městyse Božejov přijmout. Současný stav, kdy kraj je vlastníkem vyřazeného úseku silnice I/34 a městys Božejov vlastníkem nově vybudované části uvedené silnice je nelogické a neúčelné. Nabízený úsek silnice navazuje na již získaný vyřazený úsek silnice I/34 a i tento úsek by měl být vlastnictvím kraje Vysočina. V případě, že zastupitelstvo kladně rozhodne o přijetí daru, bude uvedený úsek silnice předán k hospodaření Krajské správě a údržbě silnic Vysočiny a zařazen do silniční sítě.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout nabýt darem od městyse Božejov nově vybudovanou komunikaci od napojení na novou trasu silnice I/34 směrem na Božejov v délce 349 m a schválit dodatek zřizovací listiny Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, kterým bude tento úsek silnice předán k hospodaření.
StanoviskaUsnesením 0117/04/2010/RK rada kraje doporučila zastupitelstvu kraje nabýt darem nově vybudovanou stavbu komunikace od napojení na novou trasu silnice I/34 směrem na Božejov v délce 349 m (původní staničení 74,611 - 74,262) z vlastnictví Městyse Božejov do vlastnictví kraje Vysočina.
Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, provoz Pelhřimov souhlasí s přijetím daru nově vybudovaného úseku silnice z vlastnictví městyse Božejov do vlastnictví kraje Vysočina.
ODSH souhlasí s nabytím komunikace v k.ú. Božejov od městyse Božejov do vlastnictví kraje Vysočina.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
nabýt darem nově vybudovanou stavbu komunikace od napojení na novou trasu silnice I/34 směrem na Božejov v délce 349 m (původní staničení 74,611 - 74,262) z vlastnictví městyse Božejov do vlastnictví kraje Vysočina;
dodatek Zřizovací listiny č. 425 Zřizovací listiny Krajské správy a údržba silnic Vysočiny dle materiálu ZK-02-2010-18, př. 1.
Termín 31. 5. 2010