Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-06-2009-53

ZK-06-2009-53.doc  ZK-06-2009-53pr1.doc
Číslo jednacíZK-06-2009-53
NázevDodatek smlouvy o bezúplatném převodu pozemků ze správy Pozemkového fondu ČR do vlastnictví kraje Vysočina
Zpracoval P. Dvořák
Předkládá L. Joukl
Popis problémuJedná se o uzavření dodatku smlouvy o bezúplatném nabytí nemovitostí do vlastnictví kraje Vysočina.
Zastupitelstvo kraje usnesením 0233/04//2008/ZK rozhodlo bezúplatně nabýt nemovitosti z vlastnictví České republiky a správy Pozemkového fondu ČR do vlastnictví kraje Vysočina. Na základě tohoto rozhodnutí byla uzavřena Smlouva o bezúplatném převodu nemovitostí ze správy PF ČR do vlastnictví kraje Vysočina č. 2001Hk06/51, kterou byly do vlastnictví kraje převedeny nemovitosti které jsou nezbytné pro zajištění činnosti příspěvkové organizace Vyšší odborné školy a Střední odborné školy zemědělsko-technické Bystřice nad Pernštejnem, se sídlem Dr. Veselého 343, Bystřice nad Pernštejnem. Dodatkem zřizovací listiny byly příspěvkové organizaci předány nemovitosti do správy.
Územní pracoviště PF ČR Jihlava opomnělo při zpracování návrhu smlouvy o bezúplatném převodu nemovitostí uplatnit smluvní podmínku, která je dle metodiky schválené PF ČR, uplatňována v tomto znění: Převádějící převádí nemovitosti uvedené v článku I. této smlouvy s výhradou, že přejímající tyto nemovitosti bude po dobu 10 let ode dne jejich nabytí užívat pouze k účelu, ke kterému byly užívány ke dni převodu vlastnictví podle této smlouvy. Stanou-li se před uplynutím této doby převáděné nemovitosti pro přejímajícího nepotřebné nebo zanikne-li příspěvková organizace přejímajícího uvedená v článku II. této smlouvy bez toho, aniž by její činnost a náplň převzala jiná příspěvková organizace přejímajícího zřízená přejímajícím za obdobným účelem, musí být převáděné nemovitosti přejímajícím nabídnuty k bezúplatnému převodu do vlastnictví státu. Organizační složkou státu příslušnou k přijetí nabídky je věcně příslušné ministerstvo. Pokud nabídka přejímajícího nebude přijata ve lhůtě 3 měsíců od jejího doručení, naloží přejímající s těmito nemovitostmi podle svého uvážení.
Návrh řešení Územní pracoviště PF ČR Jihlava předložilo návrh na uzavření Dodatku č. 1 Smlouvy o bezúplatném převodu nemovitostí ze správy PF ČR do vlastnictví kraje Vysočina č. 2001Hk06/51, který obsahoval smluvní podmínku dle metodiky schválené PF ČR. Město Bystřice nad Pernštejnem připravuje realizaci projektu Centrum zelených vědomostí , který mimo jiné zahrnuje revitalizaci stávajícího areálu školního statku a z části bude realizován na již převedených pozemcích od Pozemkového fondu ČR. Zastupitelstvo kraje Vysočina na jednání dne 15. 9. 2009 přijalo usnesení 0402/05/2009/ZK, kterým byly mimo jiné schváleny podmínky podpory tohoto projektu a jeho následné využití pro praktickou výuku. Po projednání se zástupci Územního pracoviště PF ČR Jihlava a města Bystřice nad Pernštejnem, je předkládán návrh na uzavření Dodatku č. 1 Smlouvy o bezúplatném převodu nemovitostí dle materiálu ZK-06-2009-53, př. 1.
StanoviskaRada kraje usnesením 1500/33/2009/RK doporučila zastupitelstvu kraje schválit uzavření Dodatku č. 1 Smlouvy o bezúplatném převodu nemovitostí ze správy PF ČR do vlastnictví kraje Vysočina č. 2001Hk06/51 dle materiálu RK-33-2009-73, př. 1.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
uzavřít Dodatek č. 1 Smlouvy o bezúplatném převodu nemovitostí ze správy PF ČR do vlastnictví kraje Vysočina č. 2001Hk06/51 dle materiálu ZK-06-2009-53, př. 1.
Termín 15. 12. 2009