Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-06-2009-38

NázevMajetkoprávní příprava stavby II/353 D1 - Rytířsko - Jamné
Zpracoval P. Krepčík
Předkládá L. Joukl
Popis problémuJedná se o majetkoprávní smlouvy k pozemkům trvale a dočasně dotčeným stavbou kraje.
Kraj Vysočina je investorem silničních staveb na silnicích II. a III. třídy. V seznamu akcí plánovaných k zahájení v roce 2011 je zařazena i stavba II/353 D1 - Rytířsko - Jamné . Tato stavba by měla být spolufinancována z prostředků EU v rámci ROP. Potřeba přeložky silnice II/353 v obchvatu obce Jamné a Rytířsko je dána jejími nevyhovujícími parametry v průtahu obcí. Předmětný úsek silnice vykazuje četné dopravní závady, které se vzhledem k narůstajícímu dopravnímu zatížení prohlubují. Jedná se o přeložku silnice II/353 D1 - Rytířsko - Jamné, v rámci které dojde k přeložkám inženýrských sítí a úpravě části koryta potoka. V této souvislosti je nutné s vlastníky pozemků dotčených budoucí stavbou přistoupit v rámci majetkoprávního vypořádání k uzavření kupních smluv na pozemky trvale dotčené předmětnou stavbou tak, aby bylo možné požádat o vydání stavebního povolení na předmětnou stavbu.
Návrh řešení OM navrhuje rozhodnout nabýt pozemky způsobem a v rozsahu dle materiálu
StanoviskaRada kraje usnesením 1490/06/2009/RK doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt pozemky způsobem a v rozsahu dle materiálu RK-33-2009-18, př. 1 od vlastníků nemovitostí vedených v katastru nemovitostí ke dni uzavření smluv do vlastnictví kraje.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
nabýt pozemky způsobem a v rozsahu dle materiálu ZK-06-2009-38, př. 1 od vlastníků nemovitostí vedených v katastru nemovitostí ke dni uzavření smluv do vlastnictví kraje.
Termín 31. 8. 2010